• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

A. Kubilius: Valdančiųjų noras tęsti mokestinį populizmą stebina

Andrius Kubilius, Wikimedia Commons nuotr.Andrius Kubilius, Wikimedia Commons nuotr.

Šiandien valdantieji nusprendė net nepradėti diskutuoti apie galimybę riboti Seimo narių populistinius pasiūlymus dėl mokesčių sistemos keitimo prieš rinkimus. Tokią Teisėkūros pagrindų įstatymo pataisą užregistravo Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius. Seimo Seniūnų sueiga, pasiremdama Seimo Teisės departamento išvada, kad tokie ribojimai gali prieštarauti Konstitucijai, nusprendė šio projekto neįtraukti į Seimo opozicinę darbotvarkę.

„Prieš kiekvienus Seimo rinkimus pasipila iniciatyvos keisti mokesčius, taikyti įvairias lengvatas. Ir dabar girdime apie įvairias populistines valdančiųjų mokestines iniciatyvas. Tai yra mokestinis populizmas, kuris kelia grėsmę visai mokesčių sistemai. Prieš rinkimus priimtus neprotingus sprendimus tenka keisti po rinkimų jau naujai Vyriausybei. Norime tokias populistines Seimo narių mokestines iniciatyvas pažaboti nustatydami, kad likus pusei metų iki rinkimų jos Seime net nebūtų svarstomos. Mano įsitikinimu, Konstitucija ir joje įtvirtintas „išmintingo valstybės valdymo“ principas kaip tik turi prieštarauti tokiam mokestiniam populizmui, o ne pastangoms teisiškai jį apriboti. Deja, šiuo metu belieka tik apeliuoti į valdančiųjų ir Vyriausybės narių atsakomybę, tikėtis, kad mokestiniam populizmui nepritars bent jau naujoji finansų ministrė“.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>