• Šiandien yra: Trečiadienis, gruodžio 7, 2016

A. Zuokas laimėjo prieš Lietuvos Vyriausybę

arturas-zuokas-nuotr-llsarturas-zuokas-nuotr-lls

Ilgametis Vilniaus meras, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas pasiekė pergalę prieš Lietuvos Respublikos Vyriausybę Konstituciniame teisme. Vyriausybė sutiko sudaryti taikos sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe ir kompensuos sostinės biudžetui 2009-2011 metais padarytą žalą – 55,8 milijonus eurų. Tai pirmas toks teisinis precedentas Lietuvoje.

`’Tai didžiausia kada nors Lietuvoje padaryta žala, kurią patyrė valstybė. Šiandien turime kalbėti apie atsakomybę, nes politikai, deja, dažnai neprisiima atsakomybės nei už savo veiksmus, nei už neveikimą ir to pasekmes.

Tikiuosi, kad baigėsi laikotarpis, kai savivaldybių biudžetai buvo formuojami politiniais principais. Tai didelė savivaldos pergalė, įrodymas, jog savivalda irgi turi teises ir gali laimėti prieš Vyriausybę. Tačiau tenka apgailestauti, kad tam įrodyti reikėjo ketverių metų, per kuriuos Vilnius ir vilniečiai kentėjo finansiškai, – mes tai galime skaičiuoti nepastatytais darželiais, nesutvarkytomis gatvėmis, neįrengtais skverais ar nesukurtomis darbo vietomis”, – sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas A. Zuokas.

Jis taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trijų finansų ministrų Ingridos Šimonytės, Algirdo Gedimino Šemetos ir Rimanto Šadžiaus galimo neveikimo.

Vilniaus miestas yra didžiausias mokesčių donoras Lietuvoje ir jam daugelį metų buvo neteisingai perskirstomas gyventojų pajamų mokestis (GPM). Finansų ministrai tai žinojo, nes išvadas teikė ir pačių sudarytų darbo grupių, finansų ekspertai, Lietuvos savivaldybių asociacija bei Vilniaus miesto savivaldybė. Tačiau nė vienas iš ministrų nesiėmė reikiamų veiksmų, kad Vilnių finansiškai skandinanti GPM metodika būtų peržiūrėta ir neteikė siūlymų dėl GPM dalies, tenkančios Vilniui, padidinimo.

Tik 2016 metais Finansų ministerija peržiūrėjo savivaldybių biudžeto formavimo metodiką ir padidino Vilniaus miesto biudžeto pajamas 55 mln. eurų.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>