• Šiandien yra: Penktadienis, gruodžio 2, 2016

Ar leidžiate savo šuniui laižyti jums veidą?

wikimedia commons nuotr./šuns meilėwikimedia commons nuotr./šuns meilė

Jei namuose auginate šunį, tai turbūt ir leidžiate šiam duoti jums bučkį, bet ar žinojote, kad su kiekvienu šunelio lyžtelėjimu galite gauti kiek daugiau nei bučinį.

Laikraštis „New York Times“ rašo: leidimas šunims laižyti veidą, gali sukelti rimtas ligas.
„Šunys turi keletą unikalių organizmų, kurių žmonės netoleruoja ir negali su jais kovoti, – teigia Dr. Neilanjanas Nandi, medicinos profesoriaus asistentas iš Drexel universiteto. Šie organizmai savyje turi zoonozių bakterijų, o tai reiškia, gyvūnai gali perduoti juos asmenims.

Veterinarijos gydytojai įspėja, kad bučiavimasis su savo augintiniu gali sukelti rimtas virškinimo trakto ligas. Nors, nenuliūskite, jūs galite leisti savo šuniui laižyti jums veidą, tačiau turite vengti prisilietimų prie akių, nosies ir burnos srities.

Kai šuns seilės susiliečia su žmogaus oda, itin sveiko žmogaus, labai mažai tikėtina, kad šis kuo užsikrės, nes per mažai absorbcijos patenka per odą. Bet šuns seilės (ir tie patogenai) gali būti lengviau įsisavinti per gleivines, šlapius audinius ir tai, paaiškinimas kodėl jums derėtų laikytis saugaus atstumo nuo lūpų.

Saugus atstumas nuo lūpų reikalingas ne vien dėl to, jog jūsų augintinio liežuvis galimai prieš tai buvo antram gale, o taip pat, pagalvokite apie tai, kad šunys pusę savo gyvenimo praleidžia kaišiodami savo nosytes į įvairiausius nešvariausius kampus, uostydami kitų šunų išmatas ir t.t ,todėl jų snukučiai yra pilni bakterijų, visokiausių virusų ir visų rūšių mikrobų.

Kitais žodžiais tariant, jūsų augintinis yra pilnas mikrobų, tad gal geriau raskite kitokį būdą, kaip dalintis su juo bučiniais!

 

 

 

17482346

 

 

 

 

 

Pagal msn.com informaciją

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>