• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Ar pirmykštis žmogus sirgo vėžiu?

Pirmykštis žmogus nuotr. rcmusic caPirmykštis žmogus nuotr. rcmusic ca

Kai prieš 2,5 milijono metų žmogus pradėjo dirbti žemę, mitybos būdu jis beveik nesiskyrė nuo kitų savo aplinkos žinduolių. Jis maitinosi tuo, ką galėjo surinkti, nuskinti, sumedžioti. Kaip rašo Johannes F. Coy ir Maren Franz savo knygoje „Naujoji priešvėžinė mityba“, pirmykščio žmogaus valgiarašytyje buvo laukiniai vaisiai, šakniagumbiai, uogos ir riešutai, taip pat vabzdžiai, ropliai ir maži žinduoliai. Taip žmogus maitinosi labai ilgą savo gyvavimo laiką. Jo meniu priklausė nuo metų laiko ir oro sąlygų, jį sudarė gyvūniniai baltymai ir riebalai bei skaidulingos augalų dalys, lapai ir šaknys, uogos, riešutai ir vaisiai.

Tai kaip tik yra tie produktai, kurie reikalingi mūsų kūno sveikatai palaikyti, produktai, kurie turi daug riebalų ir aminorūgščių bei svarbiausių vitaminų. Mūsų tokie mėgstami angliavandeniai pirmykštėje mityboje atliko tik šalutinį vaidmenį. Ši mitybos forma vadinama laikotarpio, kuriuo gyveno  pirmykštis žmogus, vardu – paleodieta.

Ar žmonės tuo metu sirgo vėžiu, sunku šiandien pasakyti. Tačiau rasti skeletai nesuteikia pagrindo manyti, kad tuo metu būta vėžio, kurio metastazių būtų buvę kauluose.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>