• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Ar projektas „reprodukcinė sveikata“ pasiteisina?

Prevencija (nuotr. freeimages.com)Prevencija (nuotr. freeimages.com)

 

Terminas „reprodukcinė sveikata“ buvo sukurtas Kairo Konferencijoje 1994 m. ir yra orientuotas į „saugaus sekso“ (prezervatyvų naudojimo) kultūros propagavimą, ŽIV kontrolę, prieigos prie aborto procedūros didinimą. Tačiau ekspertai pastebi ne iki galo išvystytos strategijos pasekmes: nors prezervatyvų ir kontraceptinių piliulių „po nakties“ eksportas iš JAV į Afriką, Aziją ir Lotynų Ameriką auga kaip ant mielių, tačiau susirgimų ŽIV ir kitomis venerinėmis ligomis skaičius bei paauglių nėštumai toliau didėja nekontroliuojamai.

Mokslininkai įvardija, kad ši strategija vadovaujasi tik bandymu naikinti pasekmes, bet ne priežastis. Tai reiškia, kad skurdžiose besivystančiose šalyse trūksta švietimo, skatinančio išvengti ankstyvo sekso, kuris būtų kur kas efektyvesnė priemonė „reprodukcinės sveikatos“ iniciatorių iškeltiems tikslams įgyvendinti nei vien tik augantis apsaugos priemonių eksportas.

Parengta pagal: Mercatornet.com

Telegrama.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>