Atskleista tikroji olimpinio baseino vandens pažaliavimo priežastis

Kad ir kiek daug veiksmo vyktų olimpinėse žaidynėse žmonėms vistiek įdomu, kodėl olimpinio baseino vanduo iš žydro tapo žaliu. Prieš kelias dienas manėme, kad turime atsakymą – buvo kalbama, kad vanduo pakeitė spalvą dėl sugedusios valymo sistemos.

Tačiau priežastis buvo kitokia. Olimpiados organizatoriai pagaliau atskleidė tiesą – į baseiną buvo įpilta 80 litrų vandenilio peroksido. Nors plaukiojimas tokiame baseine skamba nesaugiai, organizatoriai patikino, kad plaukikai neturėjo patirti jokios žalos. Kad ir kaip bebūtų, baseinu naudojęsi plaukikai skundėsi dėl peršinčių akių.

Taip išeina, kad baseino vandens papildymas vandens peroksidu neutralizavo vandenyje esantį chlorą ir paskatino dumblių žydėjimą. Tai paaiškina ne tik tamsiai žalią baseino spalvą, bet ir aplinkui sklendusį nemalonų kvapą, kuriuo spėjo pasiskųsti pora sportininkų.

Organizatoriai nusprendė ištuštinti baseiną ir vėliau, ateinančios savaitės bėgyje, bandyti sugrąžinti normalų vandenį, elgiantis su juo teisingai. Visos rungtys turėjusios vykti šiame baseine bus perkeltos į šalia esantį.

Pagal unilad.co.uk informaciją

 

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.