• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Britanija tvirtai nusprendė – traukiasi iš Europos Sąjungos. Rinkose chaosas

Great Britain - BREXITGB

Didžioji Britanija beveik neabejotinai nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjungos, penktadienį paskelbė nacionalinė žiniasklaida.

Rinkėjų aktyvumas – 72,2 procento

Britai ketvirtadienį itin uoliai balsavo, spręsdami dėl savo šalies narystės Europos Sąjungoje ateities – savo valią pareiškė 72,2 proc. registruotų rinkėjų, pranešė Rinkimų komisija.

„Balsų skaičiavimo pareigūnai patvirtino, kad į referendumo balsų skaičiavimą buvo įtraukti iš viso 33 568 184 balsalapiai. Remiantis patvirtintu rinkėjų skaičiumi (46 500 001), dalyvių aktyvumas buvo 72,2 proc.“ – pareiškė priežiūros institucija.

Britanija renkasi „Brexit“ kelią

Didžioji Britanija beveik neabejotinai nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjungos, penktadienį paskelbė nacionalinė žiniasklaida, o tokia baigtis tapo didžiuliu smūgiu 28 šalių Bendrijai ir pakurstė didėjantį nerimą rinkose, kai svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu nusmuko į pastarųjų 31 metų žemumas.

Investuotojai skubėjo išparduoti svarus, naftą ir akcijas, kai Britanija žengė į nežinią ir tapo pirmąja šalimi, išstosiančia iš ES per Bendrijos gyvavimo 60 metų istoriją. Euroskeptikų pergalė vainikuoja dešimtmečius tvyrojusį įtarimą dėl Europos planų kurti vis glaudesnę politinę sąjungą.

Gavus rezultatus iš 356 balsų skaičiavimo centrų, kurių yra iš viso 382, paaiškėjo, kad per ketvirtadienį vykusį referendumą už pasitraukimą iš ES nubalsavo 51,8 proc., o už tolesnę narystę – 48,2 proc. dalyvių. Visgi dar nebuvo paskelbti rezultatai iš kai kurių svarbių regionų, tokių kaip Londonas.

Britanijos valiutos kursas Jungtinių Valstijų dolerio atžvilgiu nusirito iki 1,3466 dolerio ir tapo žemiausiu nuo 1985 metų.

„Tegu birželio 23-ioji patenka į istoriją kaip mūsų nepriklausomybės diena“, – sakė ES narystės priešininkų kampanijos lyderis Nigelas Farage’as (Naidželas Fareidžas), Jungtinės Karalystės nepriklausomybė partijos (UKIP) vadovas, žadėjęs britams galimybę susigrąžinti valdžią iš Briuselio ir suvaldyti didelę imigraciją.

Žymos:, , ,

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>