• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Dar prieš gimdami kūdikiai geba koordinuoti savo veiksmus

Kūdikis (nuotr. freeimages.com)Kūdikis (nuotr. freeimages.com)

 

Dr. Nadia Raisland (Nadja Reissland) ir mokslininkų komanda iš Lankasterio ir Durhamo universitetų (JK) naudojo modernius (4D) ultragarso skaitytuvus kartą per mėnesį stebėti grupę nėščiųjų, besilaukiančių apylygio skaičiaus mergaičių ir berniukų.  Ankstesni analogiški tyrimai parodė, jog kūdikiai dažnai liečia savo smakrą, tačiau pastarasis stebėjimas atskleidė daug subtilesnius prisilietimus prie burnos ir kitų jautresnių veido dalių. Taip pat daugelis vaisių praverdavo savo burnas prieš jas liesdami. Mokslininkų manymu, tai ženklas, kad kūdikiai prisilietimo laukė.

Pasak dr. N. Reisland, „pirmą kartą psichologai atskleidė, jog vaisius sugeba ne tik  sureaguoti į savo rankų judesius į burnos sritį, bet ir pats savarankiškai juos numatyti…“ Padažnėjęs apatinės veido ir burnos srities lietimas laikytinas smegenų vystymosi indikatoriumi, rodančiu kūdikio pasirengimą bendravimui ir maitinimuisi. Mokslininkai mano, kad nuoseklus veiksmas, pirmiausiai atveriant burną ir tik tuomet įsikišant į ją nykštį, rodo, jog vaisiuje sparčiai formuojasi gebėjimas numatyti.  Šis atradimas pristatytas iškart po ankstesnių tyrimų, atradusių, kad kūdikiai, dar būdami įsčiose, rodo įvairias grimasas.

Parengta pagal: Lifesitenews.com

Telegrama.lt informacija

 

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>