• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Daugiau kaip 100 tūkstančių dirbusių pensininkų birželį sulaukė pensijų kompensacijų

Eurai, nuotr. FreepikEurai, nuotr. Freepik

Birželio mėnesį išmokėtos pirmosios kompensacijos 2010–2011 metais dirbusiems pensininkams, kuriems krizės laikotarpiu buvo sumažintos pensijos. Tokių pensininkų yra apie 102 tūkstančius, visus juos jau pasiekė kompensacijos.

„Noriu pasidžiaugti, kad viena pažeidžiamiausių gyventojų grupių – pensininkai – jau sulaukė žadėtųjų išmokų ir jų dar sulauks ateityje. Birželį pensijų kompensacijoms dirbusiems pensininkams išmokėjome apie 42,6 mln. eurų, 2017-2018 metais numatoma išmokėti analogiškas sumas. Per trejus metus tai sudarys apie 130 mln. eurų,“ – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė.

Kitos kompensacijos žmones pasieks ateinančių metų kovą, paskutiniosios – 2018 m. kovą.

Visiems dirbusiems pensininkams, kuriems buvo paskirtos kompensacijos, per Lietuvos pašto išmaniąją E. pristatymo sistemą buvo išsiųsti pranešimai. Laiškuose pateikta asmeninė, tik jos gavėjui skirta informacija: sprendimas dėl pensijos kompensacijos skyrimo su sumomis ir jų išmokėjimo terminais bei detalus skirtos kompensacijos apskaičiavimas.

Birželį taip pat išmokėta dar viena kompensacijų dalis nedirbusiems pensininkams. Iš viso šioms kompensacijoms, kurios pradėtos mokėti 2014 m. ir bus baigtos mokėti šiemet, buvo skirta daugiau nei 160 mln. eurų, o paskutinės sumos bus išmokėtos rugsėjį ir gruodį.

Pensijos, kaip numatyta Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatyme, kompensuojamos visiems senatvės, išankstinės senatvės ir netekto darbingumo pensijų gavėjams, kuriems išmokos buvo sumažintos Vyriausybės sprendimu ekonominės krizės laikotarpiu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>