Didžiausiųjų pasaulio filantropų penketukas: susipažinkite su turtingais bei dosniais

Garsus JAV filantropas Endriu Karnegis (angl. Andrew Carnegie) yra sakęs: „Žmogus, kuris miršta turtingas, miršta gėdoje.“ Daugelis sėkmingų verslininkų vienu ar kitu savo gyvenimo metu susimąsto apie dalinimąsi su savo bendruomene. Kai kurie sako, jog jie tai daro iš dosnumo, kiti mano, jog tai turtingų žmonių pareiga. Kad ir kaip bebūtų, pinigai išleisti labdarai visada yra be galo reikalingi ir tikrai turi poveikį tam tikrų žmonių gyvenimams. Žemiau pateiktoje galerijoje galite išvysti verslininkus, kurie tiki jog dalijimasis yra rūpinimasis vienas kitu. 

5. Charles Francis Feeney

Charles Francis Feeney dažnai yra vadinamas „filantropijos Džeimsu Bondu“. Jis savo turtus susikrovė būdamas „Duty Free“ parduotuvių tinklo įkūrėju. Nors labdaroms iš viso jau yra paaukojęs 6,3 mlrd. JAV dolerių, jis pasiryžęs atiduoti visus savo turtus. Jo fondai remia švietimą, mokslą, sveikatos apsaugą ir civilines teises keliose šalyse, į kurias įeina JAV, Vietnamas bei Bermudai.

4. Azim Premji

 

Azim Premji yra įtakingas indų verslininkas, investuotojas ir filantropas. Jis yra informacinių technologijų bendrovės „Wipro Limited“ pirmininkas. Azim – pirmasis indas, prisijungęs prie kompanijos „The Giving Pledge“, kurios nariai pasižada aukoti labdarai. „Aš esu tvirtai įsitikinęs, jog mes, kurie esame privilegijuoti turtais, turime bendradarbiauti, kad pasistengtume sukurti geresnį pasaulį tiems, kurie turi kur kas mažiau“,- kartą sakė jis. Iki šiol jis yra paaukojęs 8 mlrd. JAV dolerių.

3. George Soros

Šis vengrų kilmės investuotojas, autorius ir filantropas yra rizikos draudimo fondų valdytojos „Soros Fund Management“ pirmininkas ir įkūrėjas. Milijardieriaus filantropinė veikla nukreipta į švietimą, bendruomenių gyvenimą, sveikatos apsaugą, žmogaus teises. Skaičiuojama, kad filantropas per savo gyvenimą labdarai paaukojo 8 mlrd. JAV dolerių.

2. Warren Buffett

Investicijų kompanijos „Berkshire Hathaway“ pirmininkas ir generalinis direktorius Warren Buffett yra vienas turtingiausių ir dosniausių žmonių pasaulyje. Iki šios dienos jis yra paaukojęs maždaug 21,5 mlrd. JAV dolerių. 2006 metais jis įsipareigojo paaukoti 85% savo turtų fondui „Bill & Melinda Gates Foundation“ bei kietiems fondams, įkurtiems šeimų.
1. Bill Gates
Turtingiausias pasaulio žmogus geriausiai žinomas dėl kompanijos „Microsoft“ įkūrimo. Per savo gyvenimą B.Gatesas yra paaukojęs 27 mlrd. JAV dolerių. Daugiausiai savo laiko šiuo metu jis skiria savo su žmona įkurtam labdaros fondui „Bill & Melinda Gates Foundation“.
Pagal afrizap.com informaciją, afrizap.com nuotr.

 

 

 

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.