Ekspertai pataria: kaip be galvos skausmo pasitikti vasaros karščius?

Artėjant vasarai ir kylant termometro stulpeliui dažnam suskausta galvą ne dėl alinančio karščio. Mat jį įveikti padeda oro kondicionieriai. Tačiau neretai iki pat karštojo sezono pradžios šio buitinio prietaiso savininkai nesirūpina tinkama jo priežiūra, tad pirmoji karščio banga smogia vos nutarus įsijungti oro kondicionierių ir supratus, kad jis… neveikia.

Kaip išvengti tokių nemalonių siurprizų ir ką daryti, kad oro kondicionierius efektyviai gintų nuo karščio viso šiltojo sezono metu? Oro kondicionierių gedimus šalinantys ir įvairias kitas problemas sprendžiantys pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai pataria atkreipti dėmesį į svarbiausius jų priežiūros ypatumus.

Genda ne dėl gamybos, o dėl netinkamos priežiūros

Specialistai pastebi, kad dažniausiai oro kondicionierių gedimus tenka spręsti vos tik plūsteli karščio banga. „Nors šių prietaisų naudojimo ir priežiūros instrukcijose dažnai nurodoma, kada būtina atlikti profilaktiką, oro kondicionierius žmonės prisimena, deja, ne tada, kai jie yra nenaudojami, o vos tik atšyla oras“, – teigia „Warranty Expert“ atstovas Robertas Undro.

Paprastai oro kondicionieriai turi tarnauti apie 5-10 metų, tačiau tai priklauso ne tik nuo paties kondicionieriaus ir jo montavimo darbų kokybės, bet ir nuo naudojimo sąlygų bei dažnio, taip pat nuo nuolatinio techninio aptarnavimo.

Pasak R. Undro, dažniausiai pasitaikančios oro kondicionierių problemos – kompresorių ir valdymo plokščių gedimai, įvairūs radiatorių įtrūkimai bei kondensato siurbliukų veiklos sutrikimai. Ir tai dažniausiai nutinka ne dėl oro kondicionierių gamintojų kaltės, o dėl netinkamos ir nepakankamos prietaisų priežiūros, kuria turėtų pasirūpinti jo savininkai.

Labiau už temperatūrų svyravimą gąsdina nevalyti filtrai

Kaip dažnai reikia patikrinti oro kondicionierius? „Warranty Expert“ pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai tikina, kad geriausia profilaktika yra tada, kai oro kondicionierius patikrinamas dukart per metus – dažniausiai pavasarį ir rudenį.

Patikrinimo metu būtina ne tik išvalyti oro kondicionieriaus filtrus bei dezinfekuoti įrenginį. Ypač, – jei oro kondicionierius buvo nenaudojamas ilgą laiką. „Jei sveikatos specialistai dažnai atkreipia dėmesį, kaip saugiai naudoti oro kondicionierių, kad neperšaltume, tai tie, kurie juos prižiūri, rūpinasi jų remontu, dažniausiai pataria atkreipti dėmesį į jo veikimo principus ir pasisaugoti nuo kitų pavojų“, – pabrėžia R. Undro.

Jis atkreipia dėmesį, kad į kondicionierių oras dažniausiai patenka iš išorės, tuomet jis yra išvalomas per filtrus ir išleidžiamas į patalpas. Todėl ilgai nevalytuose filtruose kaupiasi dulkės ir bakterijos, galinčios sukelti įvairias pavojingas ligas.

Akiratyje – svarbiausios detalės

 Atliekant oro kondicionieriaus profilaktiką, svarbi priežiūros dalis yra ir maitinimo šaltinių bei kompresoriaus patikrinimas. Pastarasis yra esminė įrenginio dalis, kuriai sugedus nėra paprasta pašalinti gedimą.

„Apie šios oro kondicionieriaus dalies priežiūrą paprasti vartotojai turi mažai žinių. Tačiau jie gali nesunkiai patikrinti jos veikimą: tai daroma tiesiog įjungus kondicionierių ir paleidus oro ventiliavimą. Iškart po to turi įsijungti kompresorius, o jam įsijungus neturi pasigirsti jokio triukšmo“, – pabrėžia specialistas.

Dar vienas darbas, kurį periodiškai turi atlikti oro kondicionierių savininkai – išorinio bloko radiatoriaus ir vidiniame bloke esančio būgno išvalymas. Jei šie du įrenginiai apleidžiami, sumažėja oro kondicionieriaus darbo efektyvumas, o vietoj išvalyto oro į patalpą jis ima pūsti dulkes.

Oro kondicionierių savininkai džiaugiasi draudimu ir garantija

Nors oro kondicionierių namuose ir biuruose priežiūra nėra sudėtinga, o informacijos apie tai galima rasti bene visur, vis dėlto pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai pastebi, kad tai – daug problemų žmonėms keliantys prietaisai. Šių prietaisų remonto atvejų žymiai padaugėja prasidėjus vasarai, o kai prasideda, tai darbo meistrai turi iki pat rudens“, – neslepia „Warranty Expert“ atstovas R. Undro.

Specialistas neslepia, kad klientai džiaugiasi kartu su oro kondicionieriumi įsigiję Lietuvoje sparčiai populiarėjančias ir pirkinių draudimo bei pratęstų garantijų paslaugas, mat turintiems tokią buitinės technikos apsaugą, sugedęs įrenginys suremontuojamas ar pakeičiamas nauju net įvykus ir gamintojo garantijoje nenumatytiems įvykiams. Pratęsta garantija yra analogiška gamintojo suteiktai garantijai, tik galioja ilgiau – nuo 1 iki 5 metų.

 

 

 

 

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.