• Šiandien yra: Antradienis, gruodžio 6, 2016

Ekspertas įspėja: kiekvienas britas tiesiogiai sumokės už „Brexit“

BREXITBREXIT

Ekonomistas John Van Reenen nuspėjo tai, jog „Brexit“ yra tikėtinas scenarijus ir netgi pateikė skaičiavimus, kiek tokia avantiūra gali kainuoti. Mokslininkas perspėjo Europą, kas gali laukti, jei įvyks tai, apie ką anksčiau niekas rimtai net negalvojo.

2013 metais, kai Davidas Cameronas paskelbė apie balsavimą dėl išstojimo iš Europos sąjungos, John Van Reenen, kartu su trimis kolegomis pradėjo skaičiuoti.

Jų tyrimas parodė, jog jei Britanijai pavyktų išsaugoti bendrą prekybos sistemą, pajamos vienam asmeniui sumažėtų apie 1,3 procento, na, o jei tai neišdegtų, kristų iki 2,6 procentų. Tai yra nuo 850 iki 1700 svarų per metus kiekvienai šeimai. John Van Reenem, kuris yra ekonomikos mokslų profesorius, dabar gali savo akimis įsitikinti spėjimų tikslumu.

Mokslininkas smerkia tai, jog dėl šalies bėdų kaltinami imigrantai bei mano, jog tai, kas įvyko yra prasčiausių ir neatsakingiausių politikų darbo rezultatas. John Van Reenem ragina prisiminti istorines pamokas, kai trečiajame dešimtmetyje dėl panašių nuotaikų, šalis nugrimzdo į vieną didžiausių krizių ir būtų galėjusi jos išvengti, jei ne aklas politikų užsispyrimas.

Ekspertas prognozuoja, jog Didžioji Britanija atsiims (bent jau ekonominiu aspektu) dėl neteisingų bei nelogiškų nuostatų, kuriomis dabar vadovaujasi. Tačiau jis mato galimybę toms šalims, kurios priims emigrantus, bėgančius iš Britanijos ir pasinaudos puikia proga užkamšyti savo darbo rinkos skyles.

Sudarė: Vytenis Utaras

Paruošta pagal „The Independent“ medžiagą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>