• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 3, 2016

Emigrantė Solveiga: Lietuva nori susigrąžinti emigrantus? Išsiplaukite galvas!

Solveiga Jančauskienė, asmeninio archyvo nuotraukaSolveiga Jančauskienė, asmeninio archyvo nuotrauka

Pastarosiomis dienomis socialiniai tinklai lūžta nuo informacijos apie šoktelėjusias produktų kainas prekybos centruose. Dalinamasi nuotraukomis, kuriose užfiksuotos trešnių, kalafiorų ar kitų maisto produktų kainos. Nors ekonomistai ramina isižiebusias emocijas ir teigia, kad visame pasaulyje minėti produktai taip pat itin pabrango, žmonių pasipiktinimas šiuo klausimu nemažėja. Reaguodama į esamą situaciją, TELEGRAMA.LT skaitytoja Solveiga Jančauskienė, gyvenanti Islandijoje, atsiuntė redakcijai atvirą laišką.

„Pastarosiomis dienomis galima sakyti „neišlendu“ is „Facebook’o“. Aš ir mano šeima esame pasibaisėję lietuviškomis kainomis ir atlyginimais! Iš Lietuvos buvau „išmesta, išspirta“ prieš 16 metų. Vyras – prieš 5 metus. Tuo metu, kai savo sūnų atsivežiau į Islandiją jam buvo 3 metukai.

Valstybė nori susigrąžinti emigrantus, kurie dirbtų už 350 euru!? Jie tegul galvas išsiplauna!! Kai ponas ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius išvadino Tautą Psichiniais ligoniais? Viešai?  Šiais norais patikėti tikrai sunku!

Kyla klausimas: kur pagarba savo Tautai, jau nekalbu apie savigarbą sau. Juk save gerbiantis politikas, niekada savo Tautos taip nevadintų! Negi tada, kai žmonės nustoja tylėti, ima komentuoti susidariusią situaciją, jie tampa psichiniais ligoniais? Įdomu, kas iš tiesų psichiniai ligoniai, jei visa Tauta mato vienas kainas, o valdžia kitas!? Tą patvirtina vakar žiniose matyti reportažai.

Kur Pasaulyje matyta, kad valdžia sau išsimokėtų 28 minimalaus dydžio atlyginimus, kai kitose šalyse valdininkai gauna 5 ar 7 vidutinio dydžio atlyginimus. Tokią valdžią reikia versti lauk! Reikėtų pasekti Islandijos pavyzdžiu, kurioje ministras pirmininkas po „Panama Papers“ skandalo buvo nuverstas per 27 valandas.

Jei esame Europos Sajungoje, tai prasom ir atlyginimus moketi pagal tai, o ne kaip užsigeidžiama. Ne Tauta turi bijoti valdžios, o valdzia turi bijoti Tautos ir jausti prieš ją atsakomybę.

Grįžkime prie emigrantų „grąžinimo“ į Lietuvą politikos. Pamirškit apie jų susigrąžinimą. Jei jau emigravo visa šeima – viskas! Mūsų sūnui šiandien – 17 metų.  Jis  jau baigė vidurinę mokyklą ir mokosi toliau.  Kai kartą jo paklausėm, ar jis planuoja kada nors ateityje grįžti į Lietuvą? Jo atsakymas buvo toks kaip ir tikėjomės: „Ką aš ten veiksiu uz 350 €? Kada čia dirbdamas kas antrą savaitgalį, užsidirbu apie 800 €. 17 metų vaikinukas uždirba du vidutinius Lietuviškus atlyginimus!

Vakar su vyru buvome parduotuvėje apsipirkti visai savaitei – 3 asmenų šeimai.  Išleidome 84 eurus ir vedina moteriško smalsumo, maisto produktų kainas konvertavau į eurus. Švelniai tariant, pakraupom.

  1. Garsusis kalafioras kilogramo kaina – 2,83€ (pirkome vieną, kainavo -0,73€);
  2. Pienas (1,5 l pakuotė) – 1,47 €
  3. „Lavazza“ kava – 3,55€
  4. Morkos 1 kg – 2,12€
  5. Grietinėlė – 1,98€
  6. Agurkas 350 g/ vnt. – 1,19€
  7. Rauginti agurkai -1,53€
  8. Baklažanas kg – 2,55€
  9. Kopūstas kg – 1,27€

Beveik visos daržovės yra importuotos. Tai mano klausimas Jums: kaip Jūs pragyvenate uz 350€? Pasakykite, nes mes tikrai nesuprantam!

Ar kainos didinamos, nes galvojama, kad grįžus emigrantams Lietuvėlėn, bus galima juos maustyti kaip „pimpalo odelę“?! Nesame durni ir matematiką tikrai mokam! Makaronų mums nepakabinsite! O dėl nepirkimo prekybos centruose – mes už! Tik tuomet reikėtų apsipirkti turguje ar pas močiutę kaime ir  leisti jai „prisidurti“ prie pensijos ar mažose parduotuvėlėse, kurioms sunku, nes teisingai vienas žmogus savo komentare parašė: „Jei jūs apsipirksit 3 dienoms į priekį, jie vistiek laimės.“

Jie turi gerbti savo klientą, nes tik jo dėka, jie keliaują po Pasaulį ir perka milijonus eurų kainuojančius automobilius. Ir nereikėtų susivilioti 40-50 % nuolaidomis, kurios buvo greitai „išmestos“ po sujudimo socialiniuose tinkluose, nes čia iškyla dar vienas klausimas – jei jie gali nuleisti kaina iki 50 %, tai kokia tada tikroji produkto vertė?

Su pagarba savo Tautai ir savo likusiai šeimai.

Laikykitės, mes su Jumis, emigrantė Solveiga su šeima.

 

Čekis, nuotr. Solveigos Jančauskienės

Straipsnio autorės nuomonė nebūtinai turi sutapti su redakcijos nuomone.

 • Ligita Reply
  7 mėn. ago

  Teisingai!

 • Tomas Reply
  7 mėn. ago

  Išsiplauk galvą, Solveiga!

 • Arūnas Reply
  7 mėn. ago

  „Ekonomistės“ paskaita apie atlyginimus Lietuvoje ir prekių kainas Lietuvos prekybos prekybos centruose, remiantis KALAFIJORU IR PAAUGLIO EMOCIJOMIS. Nepatinka valdžia? Gryžkit per rinkimus ir padėkit išsirinkt normalią. Kažkoks politikas pavadino kažką Psichiniu ligoniu? Manęs taip nevadino, kodėl Jūs sau priskyrėt šį epitetą? Gal panašiai jaučiatės? Jaučiate „Pilietybės susidvejinimą“? „Nesame durni ir matematiką tikrai mokam!“ idomu kiek Jūs tos matematikos mokat, kad Lietuvoje tik minimumą uždirbt tesugebat.. „Tai mano klausimas Jums: kaip Jūs pragyvenate uz 350€?“ Atsakymas, Kaime traktoristas uždirba 800€/mėn, kitaip tariant, tai yra apie 280 KALAFIJORŲ/mėn įsivaidzuojat? Ne milojonieriai, bet gyvenam PUIKIAI, Viskas priklauso nuo požiūrio, nekvalifikuotas darbuotojas Islandijoj irgi su Ferrari nevažynėja.. „Laikykitės, mes su Jumis..“ Laikomės, atvažiuokit dar Jums prikrausim pilnus „BOŪLUS“, Kumpelio, Duonytės ir Dešryčiu (be „odelės“)..

  • Ausra Reply
   7 mėn. ago

   ziurek ,kad taip giedodamas, neatsidurtum zemiau 350 euru uzdarbio. Ji sako tiesa….hmmmm…..regis, tu pats ten sedi tarp tu debilu isrinkuju debilu ir uz piestukus gauni simtus euru, tai aisku ,kad skaiciuoti tau tikrai nereikia….beje, ta moteris nenusipelne tavo antpuolio. Labai greitai issipilde pranasyste, kad Lietuvije liks tik pensininkai ir valdzia…atrodo, kad parazitams nebeliko,kur parazituoti…tai beda!….prades ryti vieni kitus…gali man neatsakyti, as nebegrisiu cia skaityti tavo atsakymo…

 • Dekli Reply
  7 mėn. ago

  Sveiki!Klausimas Lietuvos valdziai!-Gyvenu Prancuzijoje ir PVM maistui tik 5,5% O brangioji Lietuvele 21%PVM nepagailejo!! Apsidairykit i kaimynines salis,pvz.Lenkija!Del ko zmones vaziuoja apsipirkti i ten?Juk tokiu atveju pinigas tik isplaukia is Lietuvos!!Lai Prezidente paima pavyzdi is Mr.F.Holland!!Gal zmones laimingesni butu ir daugiau syptotusi!
  Pagarbiai
  A.D.

  • Ausra Reply
   7 mėn. ago

   Amerika neturi PVM maisto produktams. Parduotuveje tu gali nusipirkti
   1,5 kg apelsinai- 1 $
   4 didziausi agurkai- 1 $
   braskes 0.5 kg- 1 $
   bulviu 5 kg maisas -1 $
   duonos kepalas- 1 $
   3 vidut. dydzio angai- 1$
   4 kiviai- 1 $
   obuoliai 1.5 kg- 1 $
   2 dideles paprikos raudonos, geltonos arba zalios -1$
   ir taip toliau ir taip toliau…
   cia Kalifornijos valstijos kainos .
   gyvenk ir zvenk….
   man labai gaila tu, kurie liko ( isskyrus valdzia)….linkiu emigruoti 🙂

 • hehe Reply
  7 mėn. ago

  anksčiau ar vėliau vistiek lietuvis gi turės pabusti, negali gi būti dulkinamas per visus galus 26 metus ir to nepastebėti :))))))

 • Patriotas Reply
  7 mėn. ago

  Nereikėtų gerb. Solveiga taip pykti ant Lietuvos, nenorite grįžti?Puiku, bet kažkodėl Jumis netikiu. Ir 350, čia uždirba tik tie, kurie pamokas ruošti tingėjo ir po klubus lakstė. Aš Lietuvą myliu, ir sūnus mano myli, o pinigai ne ta vertybė dėl, kurios savo žmones reikėtų palikt.

 • gintas Reply
  7 mėn. ago

  Kol visi nesuslys,seimo gruobonys gal prades galvot ka keist.dabar pirmaujame pasaulyje pagal emigracija.tai tautos tragedija po 25 metu nepriklausomybes

 • Nerijus Reply
  7 mėn. ago

  Arunai,klausimas tau.tu durnas,ar tik apsimeti tokiu?lietuvoj irgi reikia pardaveju,mokytoju,gydytoju ir kitu profesiju zmoniu,ir jei esi mokytojas gauni 350 algos,tai reiskia matematikos nemoki?ar visdelto mazi atlyginimai

 • Bikas Reply
  7 mėn. ago

  Niekas tų emigrantų ir nebelaukia, kurie niekina savo pačių gimtinę ir garbina svetimas. Vien pinigus skaičiuoti ir bemoka. Kur pagarba bočiams, artimiesiems, giminei? Taip, išsiplauk galvą su pigiu head and shoulders ir gerai išsitrankyk…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>