Esate puikūs draugai su savo buvusia meile? Mokslininkai aiškina tokio bendravimo priežastis

Skyrybos – tai procesas, kuriam nesvetima širdgėla, nusivylimas, žlugusios viltys. Tam, kad šie dalykai kuo greičiau pasimirštų, o žaizdos užgytų, žmonės patraukia skirtingais keliais. Jei to padaryti neįmanoma, paprastai bendraujama tik tiek,  kiek reikalinga bendriems klausimams išspręsti, tačiau būna atvejų, kad net ir santykiams nutrūkus, partneriai išlieka geriausiais draugais. Kas po šiais dalykais slepiasi? JAV mokslininkai Justin Mogilski and Lisa Welling aiškina tai keliomis priežastimis.

  1. Noras išlaikyti tam tikras “lengvatas”. Tyrimai rodo, kad kai kurie asmenys palaiko santykius po skyrybų todėl, kad taip yra tiesiog patogiau. Jie žino, kad tam tikriems dalykams atsirasti reikia laiko. Todėl visai nesvarbu kas tai būtų – pinigai, seksas, padėtis ar dar kažkas kitas, jie tiesiog naudojasi galimybe nenutrūkstamai tai gauti.
  2. Noras kontroliuoti. Jei žmogus santykiuose nuolat imdavosi kontroliavimo rolės, santykiams nutrūkus kai kuriems kyla noras ir toliau tą daryti. Šis noras sustiprėja tuomet, kai atsiranda grėsmė, jog kažkas šį kontroliavimą gali perimti.
  3. Noras sabotuoti naujus santykius. Jei buvęs partneris gilinasi ir stipriai domisi jūsų naujomis draugystėmis, tai gali reikšti norą, o vėliau ir pastangas sutrukdyti naujiems santykiams. Tokiais atvejais partneris labai dažnai turi vilčių santykius atnaujinti.
  4. Noras pasinaudoti kito gerumu. Jei jo savanaudiška prigimtis “nepribaigė” jūsų santykiu, didelė tikimybė, kad šiuo metu ji atsiskleis visu grožiu. Žmogus siekdamas patogumo gali tiesiog būti šalia nepaisant, jog jūsų santykiai kaip poros jau yra nutrūkę.
  5. Noras kerštauti. Sakoma, jog kerštas skaniausias, kai patiekiamas šaltas. Būna ir taip, kad žmonės palaiko santykius ir draugystę, tam, kad galėtų pasiekti numatytų ir kartais, deja, ne itin šviesių tikslų.

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.