• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Gera žinia studentams – sumokėti už studijas bus paprasčiau

Taupyklė, nuoutr. FreepikTaupyklė, nuoutr. Freepik

LR Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, 2015–2016 mokslo metais valstybės finansavimą studijoms aukštosiose mokyklose gauna 14,6 tūkst. pirmakursių, o už studijas moka 15,7 tūkst. pradėjusiųjų studijuoti. Iš mokančių už studijas valstybės remiamas paskolas studijų kainai ima vos apie 1,3 tūkst. pirmakursių. Likusieji jaunuoliai verčiasi savo jėgomis ir studijas apmoka asmeninėmis, artimųjų suteiktomis lėšomis, arba pinigais, kuriuos giminaičiai parūpina imdami vartojimo paskolas. Pastarosios, dažnai pribloškiančios savo palūkanų dydžiu, iki šiol buvo bene vienintelė alternatyva valstybės remiamoms paskoloms, ir tik vos geresnė už įsiskolinimus greitųjų kreditų bendrovėms. Todėl kredito unija „Mano unija“ ėmėsi iniciatyvos ir pasiūlė specializuotą studijų finansavimo paslaugą.

Paskolų studijoms galimybę birželį pristačiusios kredito unijos atstovas Klaudijus Milukas teigia, kad jų suteikiamos paskolos studijoms didžiausia įmanoma suma buvo nustatyta atsižvelgiant į realią studijų metinę kainą Lietuvoje, įvertinant net ir privačių universitetų įkainius.

„Paskolos studijoms maksimali vieno skolinimosi suma, kurią galime suteikti, yra 4 000 eurų. Pavyzdžiui, ISM universiteto tarptautinio verslo ir komunikacijos bakalauro studijų metinė kaina yra 4 114 eurų. Tad atsiranda galimybė sumokėti už studijų metus net ir šiame prestižiniame universitete“, – teigė kredito unijos atstovas.

Anot pašnekovo, „Mano unijos“ siūloma paskola studijoms yra išskirtinė todėl, kad jos gavėjui nereikia imti iškart didelės sumos, nuo kurios būtų skaičiuojamos metinės palūkanos.

„Paskolą mokslų apmokėjimui galima gauti kiekvienais metais ir taip sutaupyti palūkanų sąskaita. Be to, juk gali taip nutikti, kad studentas padarys didelę pažangą ir pateks į valstybės finansuojamą studijų vietą, kur nebereikės mokėti už mokslą, tad ir didesnės paskolos studijoms jam ateityje neprireiks“, – dėstė K. Milukas.

Pasak jo, kurdama naują paslaugą „Mano unija“ atsižvelgė ir į bendrą Lietuvos gyventojų finansinį pajėgumą. Siekdama sumažinti klientų prisiimamų įsipareigojimų naštą, kredito unija paskolos studijoms grąžinimo terminą išplėtė iki 24 mėn.

„Išdėstant studijų paskolos įmokas ilgesniame laikotarpyje padidinama tikimybė, kad prisiimti finansiniai įsipareigojimai bus gerokai priimtinesni vartotojui. Dėl tos pačios priežasties šios rūšies paskoloms taikome ir lengvatines palūkanas (9 proc.) – mažesnes už mūsų mažiausias standartines palūkanas“, – aiškino kredito unijos „Mano unija“ atstovas.

Sužinoti ar prašantysis paskolos studijoms atitinka keliamus reikalavimus galima apsilankius automatizuotoje interneto sistemoje manopaskola.lt. Kredito unijos atstovas žada, kad į ten užpildytą paraišką bus atsakoma per 24 val.

Miluko teigimu, Lietuvoje jau kurį laiką juntamas studijų finansavimo alternatyvų poreikio augimas, kuris įmones skatina kurti naujus finansinius sprendimus.

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>