Ingrida Vobolevičienė: kas svarbiau – vaiko poreikiai ar politika?

Jau pavasario sesijoje Seimas turėtų svarstyti naująjį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą (VTAPI).  Šiuo metu ruošiama nauja įstatymo, priimto dar 1996 m., redakcija.

Svarbu, kad pirminiame įstatymo variante įtvirtinta ir naujojoje redakcijoje išlikusi formuluotė: „kiekvienam vaikui – tiek iki gimimo, tiek ir po jo – turi būti garantuota galimybė būti sveikam ir normaliai vystytis fiziškai bei protiškai, o gimusiam vaikui – taip pat doroviškai ir dalyvauti visuomenės gyvenime“ tapo suinteresuotų grupių puolimo objektu.

Nekyla abejonių, vaiko fizinės bei protinės raidos pamatai paklojami dar iki jo gimimo.  Dėl to, akivaizdu, kad tokia VTAPI formuluotė sudaro sąlygas kurti tikrai palankią aplinką vaiko vystymuisi bei adekvačią pagalbą besilaukiančioms motinoms.  Taip pat akivaizdu, kad dabar galiojanti VTAPI versija prieštarauja drastiškiausiam vaiko teisių pažeidimui – jo nužudymui – ne tik po, bet ir prieš gimimą.  Ironiška, jog šiuo metu Lietuvoje abortus reglamentuojantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymas pažeidžia aukštesnįjį teisės aktą (VTAPI). Todėl nenuostabu, kad reprodukcinių laisvių – tame tarpe ir „teisės“ į abortą – aktyvistai sutelkė jėgas pašalinti šią formuluotę iš naujosios įstatymo redakcijos.

Kol kas politikų sveikas protas bei piliečių raginimai leido išlaikyti svarbiąsias eilutes naujojo įstatymo projekte.  Tačiau oponentai neketina sudėti ginklų.  Neseniai portale delfi.lt pasirodė straipsnis, už naujojo VTAPI turinį verčiantis „kaltę“ Lietuvos vyskupams (be menkiausio įrodymo priskirdamas jiems kone mafijos galias) ir darantis spaudimą politikams keisti įstatymo formuluotę.  Gali būti, kad artimiausiu metu tokių viešųjų ryšių akcijų padaugės.

Žinoma, oponentų bandymas užtušuoti aborto esmę, pateikiant reprodukcines teises kaip vaiko sveikatos laidą, atrodo apgailėtinai.  Tačiau politikoje dažnai laimi ne argumento stiprumas, bet jo šalininkų skaičius ir jų balsų garsumas.  Dėl to kviečiame Jus pasirašyti peticiją, raginančią Vyriausybės ir Seimo narius palaikyti tik tokį vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektą, kuriame būtų išsaugota autentiška vaiko teises užtikrinanti formuluotė.  Taip pat prašome Jūsų pasidalinti šia peticija su savo draugais ir artimaisiais.

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.