• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

„Investuok Lietuvoje“ vadovas: Valstybė turi silpną regioninę politiką, jeigu išvis ją turi

Alytaus ekonomikos forumas, organizatorių nuotrAlytaus ekonomikos forumas, organizatorių nuotr

Miestai ir valstybės turi būti valdomi kaip sudėtingi verslo mechanizmai, o investuotojams svarbiausia – talentingi žmonės, įėjimo į miestą kaina, investicinė aplinka ir greitis, per kiek laiko priimami sprendimai, sakė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, šiandien Alytuje kalbėdamas Alytaus ekonomikos forume.

„Valstybė turi silpną regioninę politiką, jeigu išvis ją turi“, – sakė investuotojus į Lietuvą atvedančios įmonės vadovas ir pabrėžė, kad tai jo asmeninė nuomonė.

Anot M. Katino, miestai ir patys turi tam tikrų instrumentų, ką daryti, kad ateinantis verslas pasirinktų juos. Vienas iš reikalavimų – greitis. „Kas sėdi oloj, niekas jam rankos neišties, nes yra šimtai, kurie ant kelio“, – kalbėjo „Investuok Lietuvoje“ vadovas. Anot jo, Alytus turi rezultatus klaidų, kurias praleido anksčiau. Miestas galėjo turėti Laisvąją ekonominę zoną, tačiau praleido progą. Anot M. Katino, visgi Alytus turi kovoti dėl laisvosios ekonominės zonos, nes tai yra geresnė teritorija nei turimas pramonės parkas.

„Žmonių skaičius esmės neturi, jei ekonomika buvo išpūsta neproporcingai, svarbu, koks miestas bus“, – sakė M. Katinas. „Investicijos yra kova dėl to, kiek tu nori kokybiškos miesto struktūros. Svarbiausia, kad miestas būtų sau pakankamo dydžio. Be to, labai svarbu išnaudoti kartų skirtumus, jaunų ir vyresnių žmonių bendrą darbą – kartų samplaika duoda puikų rezultatą.“

Didžiausia bėda, pasak eksperto, kad niekas nekalba apie tai, kaip miestai mato savo industrinę ateitį, kas bus po 20 metų – miestai turi turėti savo ekonominės plėtros strategiją, sukurtą bendrai savivaldos, verslo bei švietimo įstaigų.

„Tik per sektorių išsigryninimą galima pritraukti investuotojus“, – kalbėjo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros vadovė Rugilė Andziukevičiūtė. Anot jos, Alytuje pramoninė kompetencija vis dar stipri ir tai didžiulis privalumas užsienio investuotojams. Darbo užmokestis Alytuje investuotojams atrodo gana patrauklus, miestas turi Profesinio rengimo centrą, kuris bendradarbiauja ir su užsienio kapitalo įmonėmis, pagal investuotojo poreikius priderina mokymo programas. Miestas turi stiprią pramoninę – tekstilės, baldų sričių – kompetenciją. Didelis privalumas yra ir Alytaus geografinė padėtis.

M. Katinas pasidalijo patirtimi, kuomet prieš metus laiko apvažiavo šešis miestus ir susitikęs su merais patarė, kad savivaldybė turi turėti investicijoms ir verslui skirtą atskirą padalinį. Į savo retorinį klausimą, kiek merų šiuo patarimų pasinaudojo, Mantas Katinas atsakymą nutylėjo.
„Jei savivaldybė turi 300 žmonių, kurie dirba Socialinės paramos skyriuje, ir 2 žmones, kurie dirba su investicijomis, tai galiu papasakoti tokio miesto ateitį – dalins pašalpas, kol visi išvažiuos“, – sakė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius.

Alytaus ekonomikos forume kalbėdamas apie pramonės ateitį M. Katinas pabrėžė industrijos susiliejimą su miestu. „Šiandien įmonės ir pasaulio miestai kalba, kad pramonės zona yra miesto tąsa. Po 10 metų industrinė zona yra tokia, į kurią galima atvažiuoti su dviračiu, kuri priklauso savivaldybei, kur šalia yra darželis, kavinė, profesinio rengimo centras“, – sakė investuotojus į Lietuvą atvedančios įmonės vadovas.

Alytaus ekonomikos forumas vyksta pirmą kartą. Jis surengtas Pasaulio ekonomikos forumo bendruomenės „Global Shapers Vilnius Hub“, iniciatyvos „City Alumni“ ir Alytaus miesto savivaldybės pastangomis, siekiant į vieną vietą sutelkti Alytaus ir viso regiono ekonomikos kūrėjus, dalyvius ir ekspertus, skatinti turiningą diskusiją, siekiant pažangių sprendimų regionų ekonomikos skatinimo ir verslo sąlygų gerinimo klausimais.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>