• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Įsilaužimas į žudiko telefoną FTB atsiėjo daugiau kaip vieną mln. eurų

Programavimas, nuotr. FreepikProgramavimas, nuotr. Freepik

Federalinis tyrimų biuras (FTB), sumokėjo asmeniui (asmens tapatybė neatskleidžiama) daugiau nei 1.3 mln. dolerių (1,1mln eurų), kad būtų įsilaužta į vieno iš San Bernardino (Kalifornija, JAV) žudikų iPhone. Anot FTB direktoriaus James Comey, norint patekti į minėtą telefoną, agentūra turėjo asmeniui sumokėti daugiau, nei šis dirbdamas savo poste „uždirbtų per likusius septynerius metus“.

„Tai didžiausias užmokestis, koks tik buvo paskelbtas už įsilaužimo darbą“.

Ponas Comey pridūrė, kad buvo „VERTA“.

Skaičiavimas buvo grindžiamas, J. Comey metinio darbo užmokesčio projekcija, kuri 2015 metų sausį sudarė 183,300 dolerių. Ši suma buvo padauginta iš ateinančių septynerių metų ir keturių mėnesių darbo užmokesčio. Darbo užmokesčio kilimas ar premijos sumai įtakos neturėjo.

FTB niekada nebuvo ta apsaugos įmonė ar programišių grupė, kuri padėtų atrakinti telefoną ar teiktų programinę įrangą ir aparatūrą, padedančią nulaužti keturių skaitmenų identifikacijos kodą, nesinaudojant saugumo spraga, nors ir būtų ištrinti visi duomenys. J. Comey teigė, kad tą patį metodą bus galima naudoti kitose 5C iPhone, kuriuose veikia IOS 9 programinė įranga.

Privatumo diskusijos

Pasak tyrimų bendrovės „IHS Technology“, šiuo metu yra apie 16 milijonų tokių telefonų, kurie yra naudojami JAV ir pasak „Apple“, daugiau nei 80 proc. iš jų yra paleisti su iOS programine įranga.

Ši byla buvo vertinama labai prieštaringai, labiausiai dėl to, kad „Apple“ nenorėjo įsipareigoti teismui sukurti naują programinę įrangą, kuri pareigūnams leistų lengviau patekti į Seyd Rizwan Farrok’o telefoną.
S. R. Farook ir jo žmona, kartu su 14 žmonių, gruodžio mėnesį žuvo San Bernardine, Kalifornijoje.

FTB teigimu, priėjimo prie telefono duomenų reikėta, siekiant nustatyti, ar užpuolikai turėjo bendrininkų ir ar buvo numatę kitų nusikaltimų.
Kelios Amerikos naujienų agentūros pranešė, jog FTB įrenginyje nerado nieko įtartino bei įdomaus tuo metu, kai telefonas dar nebuvo užblokuotas.

Byla sukėlė diskusijų, ar technologija skirta duomenų šifravimui nepažeidžia vartotojo privatumo, ar nekenkia visuomenės saugumui.

Šiandien valdžios institucijoms skiriami dideli pinigai klaidoms programinėje įrangoje aptikti ir jomis pasinaudoti.

Praėjusiais metais, „Zerodium“ įmonė, kuri steigia premijas už surastas klaidas, pasiulė vieną milijoną dolerių web-based exploi’tui išnaudoti prieš iOS 9. Kaip teigiama šį premiją buvo atiduota.

Parengta pagal bbc.com

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>