• Šiandien yra: Antradienis, sausio 24, 2017

Ispanija nebrangiai parduoda… kaimus!

Apleistas kaimas (nuotr. freeimages.com)

 

Gal slapčia pasvajojote apie idilišką gyvenimą kaime, o dar geriau šiltuose kraštuose? Jūsų svajonėms gali būti lemta išsipildyti – su kaupu.

Ispanijoje, Galicijos regione, jau dabar galima nusipirkti apie 3000 kaimų. „Akmeniniai nameliai stūksantys nuostabių slėnių pakraščiuose, figų, persikų sodai – visa ši Šiaurės Galicijos idilė gali būti jūsų, kartu su kepykla, keliais šiam kraštui būdingais aruodais ir kitais ūkiniais pastatais“ – sako reklaminė brošiūra.

Galicijos regionui nestinga grožio ir romantikos, tačiau jau seniai stinga gyventojų. Iki 2050 m. regionas gali netekti trečdalio savo populiacijos, nes gimstamumas čia tesiekia 1 vaiką vienai moteriai. Vidutinis gimstamumas Ispanijoje taip pat grėsmingai žemas – tik 1.27 vaiko vienai moteriai.

Jei vis dėlto manote, kad pirkti kaimus – ne jūsų kišenei, jums gali būti pasiūlytas ekonominis sandėris. Štai Kortegados meras siūlo kaimą už dyką, mainais į jo atgaivinimą. Pagrindinė sąlyga – pritraukti gyventojų į 12-ką kaimo sodybų ir pradėti jose naują gyvenimą.

Parengta pagal: Mercatornet.com

Telegrama.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>