• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Išsaugok sveiką širdį ir savo gyvenimą

Širdis, freepik nuotr.Širdis, freepik nuotr.

Ar žinojote, kad kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo kraujotakos sistemos ligų? Statistika gąsdina, tačiau net ir iš šios grėsmingos situacijos išeitis yra. Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai padarė išvadą: jei žmonės vadovautųsi racionalios mitybos principais, būtų fiziškai aktyvūs, nepiktnaudžiautų alkoholiu ir nerūkytų, būtų galima išvengti 80 proc. širdies ir kraujagyslių ligų.

Kad gyventojai per anksti nepradėtų kentėti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, reikia paskatinti juos koreguoti arba netgi iš esmės keisti gyvenimo būdą. Tokios misijos ėmėsi Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Biuro vykdoma prevencinė širdies ir kraujotakos ligų programa „Mano širdis – mano gyvenimas“ – puiki galimybė į rizikos grupę patenkantiems žmonėms, nemokamai pasirūpinti savo sveikata ir taip prailginti savo gyvenimą.

Tikriausiai smalsu sužinoti, kas vyksta programos metu?

Programos metu paliečiami visi svarbiausi sveikatos ir žmogaus gyvenimo būdo aspektai, kuriuos veikant galima sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Kalbame apie: mitybą, judėjimą, žinias apie širdies ir kraujagyslių veiklą ir gydymą, emocijų ir streso valdymą. Taigi programoje užsiėmimus veda: gydytojas kardiologas, dietologas, kineziterapeutas. Į programą yra įtraukti ir užsiėmimai su psichologe. Projekto metu dalyviai susipažįsta su širdies ir kraujagyslių rizikos veiksniais, jų prevencijos galimybėmis. Be to, aptariama sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo reikšmė, dalyviai supažindinami su streso valdymo metodikomis.

Programa „Mano širdis – mano gyvenimas“ sėkmingai vykdoma jau nuo 2014 m. rudens ir 2014 – 2015 m. joje dalyvavo net 96 asmenys. Tai patvirtina ne tik programos tęstinumas, gausus dalyvių skaičius, bet ir konkrečiai išmatuoti rezultatai.

Programos pradžioje ir pabaigoje buvo matuojama dalyvių kūno masė, kūno masės indeksas (toliau – KMI) ir liemens apimtis. Galime pasidžiaugti, kad pasibaigus edukaciniam projektui dalyviai pasiekė reikšmingų pokyčių: kūno masė vidutiniškai sumažėjo dviem kilogramais, kūno masės indeksas – beveik vienu vienetu, o liemens apimtis vidutiniškai sumažėjo net trimis centimetrais.

Jeigu ir Jūs norite pasirūpinti savimi ir savo sveikata, nedvejodami registruokitės į nemokamą programą „Mano širdis – mano gyvenimas“. Šiais metais ji bus vykdoma keturiose sostinės poliklinikose ir Vilniaus visuomenės sveikatos biure, programoje dalyvauti gali bet kuris riziką susirgti širdies ligomis turintis vilnietis, nesvarbu, kokiai poliklinikai priklauso.

Programoje kviečiami dalyvauti ŠKL rizikos grupei priskiriami, tačiau šiomis ligomis nesergantys, 40-65 m. amžiaus asmenys, turintys vieną ar keletą žemiau išvardytų rizikos veiksnių:

•    padidėjusį arterinį kraujo spaudimą;
•    padidėjusią cholesterolio koncentraciją kraujyje;
•    turintys antsvorį ar nutukimą;
•    turintys riziką susirgti cukriniu diabetu;
•    rūkantieji.

Šiais metais edukacinė – prevencinė programa jau prasidėjo: Karoliniškių, Antakalnio,  Vilniaus rajono centrinėje bei Šeškinės poliklinikose ,o nuo balandžio 7 d. iki gegužės 26 d. (ketvirtadieniais, 17:30 val.) vyks VILNIAUS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURE, adresu: Polocko g. 12-2 (Užupis).

ANTAKALNIO POLIKLINIKOJE: balandžio 4 d. – gegužės 23 d., 17.30 val. (užsiėmimai vyks pirmadieniais tuo pačiu laiku Antakalnio poliklinikoje, adiminstracijos patalpose esančioje salėje, II a., adresu: Antakalnio g. 59).
Kiekvienas programos dalyvis su savimi turi turėti išplėstinį kraujo tyrimą.

Daugiau informacijos apie šią programą suteiksime: el.paštu sirdis@vvsb.lt arba telefonu +370 655 32 820. Dalyvių skaičius ribotas, todėl kviečiame suskubti, registruotis ir aktyviai dalyvauti.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>