• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Įtakos kaina, „WikiLeaks“ ir Romo Sakadolskio įžvalgos

freeimages.com nuotrfreeimages.com nuotr

Šios savaitės viešų diskusijų tema – prekyba įtaka. Specialiųjų liudininkų koalicija plečiasi. O viešoje erdvėje netyla diskusijos apie žiniasklaidos rolę politinio gyvenimo šešėliuose. Bet juk tai seniausiai žinoti ar bent jau nujausti elgesio modeliai. Apie tai prieš penketą metų buvo skelbta ir „WikiLeaks“ išviešintuose dokumentuose.

Prieš 9 metus JAV ambasada parengė ataskaitą, kurią vėliau be jokių skrupulų paviešino „WikiLeaks“.  Ataskaitoje amerikiečiai reiškė susirūpinimą dėl didžiųjų Lietuvos laikraščių savininkų veiklos metodų. Medžiagą ataskaitai rinkę diplomatai akcentavo, kad priežiūros mechanizmai praktiškai neveikia, o situaciją pagerintų nebent naujienų portalų augimas, užsienio kapitalo įmonių valdomų žiniasklaidos priemonių gausėjimas arba esamų laikraščių savininkų pasikeitimas. „Tačiau nematyti, kad tai nutiks greitai, nes laikraščius valdantys asmenys pernelyg vertina turimą galią“, – rašyta minėtoje ataskaitoje.

Panašu, bent jau dėl greitų pokyčių JAV diplomatai neklydo. Ir vietoje moralo čia puikiai tinka Anapilin išėjusio žurnalistikos korifėjaus Romo Sakadolskio žodžiai:

„Kartais atrodo, jog Lietuvoje žiniasklaidos ir politikos kokybė eina ranka rankon. Abi šios sritys yra silpnos ir dėl to, kad abiejose matyti daug homo sovieticus pavyzdžių. Politikoje per ilgai toleravome veikėjus, kurie vienodai tiko okupacijai ir nepriklausomybei. Žiniasklaidoje pernelyg ilgai toleruojame veikėjus, kurie okupacijos laikais tvarkingai pakluso partijos diktatui, o šiandien – pinigams.“ R.  Sakadolskis

Įvertinus savaitės aktualijas, galima būtų pasakyti, kad Romo Sakadolskio Lietuvos žurnalistikoje ir žiniasklaidos versle dar ilgai nebus perdaug.

www.telegrama.lt Almantas Karčiauskas

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>