• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

JAV atsisako finansuoti tyrimus, kurių metu būtų modifikuojama žmogaus embriono DNR

DNR molekulė (nuotr. freeimages.com)DNR molekulė (nuotr. freeimages.com)

 

Kaip teigia profesorius Francis Kolinsas (Francis Collins), Nacionalinio sveikatos instituto – pagrindinės JAV įstaigos atsakingos už biomedicininių bei sveikatos tyrimų atlikimą ir finansavimą direktorius, žmogaus embriono DNR modifikacijos, kurios, beje, jau atliekamos Kinijoje, yra rimta problema, kelianti sunkių etinių klausimų. Pasak jo, tai linija, kurios nevalia peržengti. Prof. Kolinsas patvirtino, kad jo vadovaujamas institutas nesiruošia finansuoti tokio pobūdžio tyrimų.  

Nors DNR modifikavimo programa Crispr Technology nulėmė pažangą genetikos moksle, imta baimintis, kad jos įdiegimas praktikoje reikštų, jog atveriamas kelias žmogaus embriono manipuliacijoms.

Šios programos proveržis užfiksuotas Guangžu Sun Jat-seno universitete (Kinija), kur sėkmingai bandyta eliminuoti vienos sunkios kraujo ligos geną.  Vis dėlto tiek moksliniuose žurnaluose, tiek akademinėje bendruomenėje pasigirsta raginimai įšaldyti tokio pobūdžio tyrimus. Prof. Kolinsas, kuris taip buvo vienas iš Žmogaus genomo projekto vadovų, savo pareiškime pareiškė: „technologijų pažanga suteikia mums neįtikėtinų galimybių, tačiau išlieka daugybė stiprių argumentų prieš šią praktiką. Vieni iš jų kalba apie saugumo ir etiškumo problemas, kurios paveiktų ateinančių kartų gyvenimo kokybę be jų sutikimo, ir apie tai, kad trūksta įtikinamų medicininių duomenų dėl šios praktikos pagrįstumo“.

 

Parengta pagal: BBC.com

 

Telegrama.lt informacija

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>