• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

JAV mokslininkai atkreipia dėmesį: neskubėkite siųsti vaikų į lopšelius

Šeima (nuotr. freeimages.com)Šeima (nuotr. freeimages.com)

 

Kartais išgirstame, kad svarbu vaikus nuo mažumės pratinti būti nepriklausomais, anksti leidžiant į darželius ir kitas priešmokyklines veiklas.  Teigiama, kad tai vėliau padės vaikui pasiekti geresnių rezultatų mokykloje.

Tačiau Pietų Karolinos universiteto (Unversity of South Carolina, JAV) mokslininkų atliktas didelis tyrimas rodo, jog vaiko emocinei raidai nėra nieko geriau, nei daug laiko ankstyvoje vaikystėje praleisti su tėvais. Nors lopšelį kūdikystėje lankę vaikai šiek tiek geriau už kitus atliko matematikos ir skaitymo užduotis, ankstyvas laiko su mama ir tėčiu sumažėjimas vaikams turėjo neigiamų ilgalaikių emocinių ir socialinių pasekmių.  Taip pat tyrimas atskleidė, jog kuo anksčiau vaikas pradeda lankyti lopšelį, tuo akivaizdžiau galima įžvelgti šias neigiamas pasekmes.

Panašu, kad amerikiečiai įsiklauso į šias ir panašias išvadas.  Pju tyrimų centro (Pew Research Center) atliktas tyrimas rodo, jog Amerikoje mamų, pasiliekančių namuose auginti vaiką, skaičius pastaraisiais metais išaugo net 29 procentais.  Savaime suprantama, tokiam sprendimui daug įtakos turi ir ekonominės aplinkybės.  Vis dėlto amerikiečių tėvų tarpe stiprėja nusiteikimas, jei tik yra galimybė, naudotis motinystės atostogomis, nes tai geriausias būdas padėti pamatus vaiko gerovei.

Parengta pagal: Mercatornet.com

Telegrama.lt informacija

 

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>