JAV patvirtintas efektyvus vaistas nuo vėžio

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA angl.)  patvirtino  efektyvų vaistą leidžiantį sumažinti arba visai sunaikinti tam tikrų rūšių navikus. Vaistas žinomas kaip pembrolizumabas (Keytruda) gali būti taikomas, nepriklausomai nuo naviko vietos.

Tris metus trukusio tyrimo metu, 86 pacientams, sergantiems prostatos, kasos, gimdos ir kaulų vėžiu buvo skirtas pembrolizumabas (Keytruda). Iš jų 66 pacientams navikai ėmė trauktis arba būklė stabilizavosi, 18 – ai pacientų navikai dingo negrįžtamai. Rezultatai publikuoti birželio 8 d. žurnale “Science”.

Kaip rašo JAV dienraštis The New York Times, tai yra pirmas kartas, kada  vaistas buvo aprobuotas kovai su navikais, turinčiais genetinį profilį nepriklausomai,  kurioje organizmo vietoje jie yra.

Daktaras onkologas bei Memorialinio vėžio priežiūros centro instituto direktorius Jack Jacoub sakė, kad  JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) neskuba tvirtinti vaistų, kol jų rezultatai nebūna tikrai geri. Vadinasi, Keytruda poveikis ir rezultatas juos tikrai stipriai nustebino.

Iki šiol šio tipo vaistų buvo galima įsigyti tik nuo odos, plaučių vėžio ir Hodžkino limfomos. Gydymas šiais vaistais itin brangus – 156 000 dolerių metams.

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.