• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Jungtinės Karalystės referendumas dėl narystės ES – pagrindinis ES darbotvarkės klausimas

Europos Sąjunga, nuotr. Wikimedia CommonsEuropos Sąjunga, nuotr. Wikimedia Commons

Bendrame Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų 2016 m. birželio 22 d. posėdyje buvo aptartas Lietuvos pasirengimas Europos Vadovų Tarybos susitikimui, vyksiančiam 2016 m. birželio 28–29 d. Pagrindinis dėmesys šiame Tarybos susitikime bus skiriamas Jungtinės Karalystės referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje rezultatams ir migracijos krizės išoriniams aspektams aptarti. Valstybių lyderiai taip pat aptars ekonominius bei investicinius klausimus, tokius kaip Ekonominės ir pinigų sąjungos kūrimo užbaigimas, Europos strateginių investicijų fondo panaudojimas, efektyvesnis vidaus rinkos veikimas, kova su mokesčių vengimu ir sukčiavimu. Vadovai patvirtins valstybėms narėms skirtas rekomendacijas dėl nacionalinių reformų programų įgyvendinimo. Susitikime bus pristatytas Europos Sąjungos Globalios strategijos dokumentas.

Artėjant liepos mėnesį Varšuvoje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, Europos vadovai susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg) ir aptars ES ir NATO santykių stiprinimą.

Prieš Europos Vadovų Tarybos susitikimą vyks Bendrųjų reikalų tarybos 2016 m. birželio 24 d. susitikimas, kurio metu valstybių narių užsienio reikalų ministrai pirmą kartą diskutuos dėl jau įvykusio Jungtinės Karalystės referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje. Ministrai taip pat diskutuos dėl 2017 m. Europos Sąjungos teisėkūros planavimo ir skaidrumo didinimo.

Komitetai pritarė Lietuvos Respublikos pozicijoms prieš vykstant į minėtus susitikimus.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>