• Šiandien yra: Antradienis, gruodžio 6, 2016

Vaikinas sugalvojo pagaminti katėms kepuraites iš iškritusių jų plaukų (FOTO)

Katės, nuotr. Ryo YamazakiKatės, nuotr. Ryo Yamazaki

Japonų fotografas Ryo Yamazaki ėmėsi gaminti kepuraites iš iškritusių kačių plaukų. Tie, kurie augina kates, puikiai žino, kiek kartais tenka namuose surinkti plaukų, kai jūsų mielas augintinis ima šertis. Mielumo nei kepuraitėms, nei nuotraukoms, kurias padarė pats fotografas – nestinga. Įsitikinkite patys, peržiūrėję žemiau pateiktą nuotraukų galeriją.

 

Išleista „Google“ mobilioji aplikacija, leidžianti nustatyti jūsų buvimo vietą, net ir telefonui esant išjungtam

Freepik.com nuotr.Freepik.com nuotr.

„LifeHacker“ praneša, kad „Google“ ką tik išleido naują mobiliąją aplikaciją, kuri leidžia dalintis informacija su savo šeimos nariais ar draugais, apie vietą, kurioje jūs tuo metu esate ir visa tai reikalauja tik vieno prisilietimo. Šis procesas gali būti atliktas net ir tada, kai jūsų telefonas yra išjungtas.

Galbūt tai skamba kiek šiurpokai, tačiau „Trusted Contacts“ aplikacija iš tiesų gali padėti išlikti saugiam įvairiose situacijose. „Nesvarbu ar keliaujant, einant gatve sutemus – kartais norisi žinoti, jog kas nors jus saugo,“ – rašė „Google“ korporacija, pristatydama programėlę. „Norėdami padėti jums pasijausti saugiais ir neleisti jūsų draugams ar šeimos nariams jaudintis dėl jūsų saugumo, šiandien mes išleidžiame „Trusted Contacts“. Ši nauja, asmeniniam saugumui užtikrinti skirta aplikacija leidžia dalintis savo buvimo vieta su mylimais žmonėmis kasdienių bei pavojingų situacijų metu – net jei ir jūsų telefonas yra išjungtas arba tuo metu neturite jo rankose.“

Taigi, iš esmės, jūs į savo „patikimų kontaktų“ sąrašą tiesiog pridedate tiek žmonių, kiek norite ir jei jie sutinka būti tame sąraše, dalinimasis jūsų būvimo vietos informacija prasideda. „Trusted Contacts“ taip pat leidžia jums pasirinkti, kada norite, kad jūsų draugai žinotų kur esate ir kada ne.

Jei norite, jog kas nors žinotų kur esate, tiesiog turite vieną kartą paspausti mygtuką, kuris leidžia dalintis šia informacija, o tada paspausti dar kartą, jei norite sustabdyti dalinimąsi. Be to, jei, pavyzdžiui, jūsų kontaktai yra sunerimę dėl jūsų saugumo, jie taip pat gali paprašyti pasidalinti informacija apie jūsų būvimo vietą. Jūs galite atmesti prašymą, bet jei į jį nieko neatsakote per 5 minutes, informacija, apie jūsų buvimo vietą, pasidalinama automatiškai. O jei jūsų telefonas išjungtas – tada pateikiama informacija apie vietą, kurioje jūs buvote, prieš telefonui išsijungiant.

Deja, šią aplikaciją kol kas gali parsisiųsti tik „Android“ telefonų naudotojai, tačiau, „Google“ korporacija žada, jog „iOS“ versija taip pat atkeliauja.

Pagal „Trusted Contacts“, teenvogue.com informaciją

Į eterį grįžtantis projektas „Lietuvos talentai“ ieško žmonių, kuriais Lietuva didžiuotųsi

Martynas evickis autorius Rytis SeskaitisMartynas evickis autorius Rytis Seskaitis

Stebinantis, užgniaužiantis kvapą, priverčiantis aiktelėti – tokie epitetai lydėdavo prieš porą metų reitingų viršūnėse karaliavusį televizijos projektą „Lietuvos talentai“. Abejingų nepaliekantis TV3 šou jau po naujųjų metų sugrįžta į televizijos ekranus!

Analogų Lietuvoje neturinčiame šou galimybę pasirodyti turės Lietuvos talentingiausieji. TV3 projekte gali dalyvauti šokantys, dainuojantys, vaidinantys, triukus ar magiją demonstruojantys žmonės. Svarbiausia – tikėti savo talentu ir norėti jį parodyti visai Lietuvai. „Nuolatos sulaukdavome laiškų, kada gi populiarusis projektas vėl grįš į televizijos eterius. Ypač dažnai į mus kreipdavosi „X Faktoriaus“ žiūrovai. Šiame projekte dalyvauti gali tik dainuojantys, o turintys kitus talentus lieka tik žiūrovais. Juk ir be dainuojančių žmonių mes turime puikių talentų. Jie groja, šoka, atlieka triukus. Dabar galės pasirodyti visi. Taip pat gera naujiena dainuojantiems vaikams – „Lietuvos talentai“ neturi amžiaus cenzo, tad dalyvauti gali ir patys mažiausi, ir garbaus amžiaus žmonės. Durys atviros visiems“, – sako projektą kuriančios kompanijos „TV Manija“ prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas.

Jei susigundėte dalyvauti projekte ir savo talentą parodyti visai šaliai, reikia tiesiog užpildyti projekto dalyvio anketą. Ją galima rasti čia: http://www.tv3.lt/lietuvostalentai. Pasirodyti projekte gali ir cirko artistai, ir hip-hopo šokėjai, balerinos ar kardų rijikai. Svarbiausia – nebijoti užklupsiančios šlovės ir žinomumo.

Ryškiausias „Lietuvos talentų“ dalyvis – akordeono virtuozas Martynas Levickis. Visame pasaulyje koncertuojančio muzikanto kelias prasidėjo būtent „Lietuvos talentuose“. Minėtame šou Martyną pastebėjo šimtai tūkstančių TV3 žiūrovų ir susižavėjo jo talentu. Šiandien M. Levickis koncertuoja didžiausiose šalies arenose, o paklausyti jo atliekamų kūrinių susirenka tūkstančiai žmonių. „Tikimės, kad šį sezoną mums pavyks atrasti ne ką mažiau ryškių talentų. Martynas yra pavyzdys, jog televizija yra puiki karjeros pradžia, būdas parodyti save ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui“, – sako S. Urbonavičius-Samas.

Kas užims garbingas „Lietuvos talentų“ komisijos kėdes dar nėra atskleidžiama. Kaip pasakoja projekto kūrėjai, tai bus visuomenėje autoritetą turintys, savo srityje nepralenkiami profesionalai, kurių pastabos ir pagyros dalyviams bus labai svarbios.

„Lietuvos talentai“ – per TV3 eteryje jau po naujųjų metų!

Atlikta inksto naviko šalinimo operacija be pjūvio

OLYMPUS DIGITAL CAMERAoperuoja gydytojas onkourologas Paulius Bosas (dešinėje) su kolegomis

Nacionaliniame vėžio institute (NVI) pirmą kartą Vilniuje sėkmingai atlikta laparoskopinė operacija – inksto navikas pašalintas per natūralią organizmo angą.

Dar keturiasdešimt metų nesulaukusiai jaunai pacientei buvo atlikta vadinamoji laparoskopinė operacija per natūralias angas. Laparoskopinės operacijos metu inksto piktybinis navikas kartu su kiaušidės cistiniu dariniu buvo pašalintas per makštį. Operacija atlikta NVI Onkourologijos skyriuje, operavo gydytojas onkourologas Paulius Bosas ir onkoginekologas dr. Kastytis Žilinskas.

Pacientė nenorėjo, kad atsirastų pjūvis šalinant inksto naviką. Multidisciplininė gydytojų komanda aptarė individulų pacientės gydymo planą ir pirmą kartą Vilniuje buvo atlikta tokio tipo laparoskopinė operacija – per užpakalinį makšties skliautą buvo pašalintas inkstas su naviku, kiaušidės cistinis darinys ir dalis šlapimtakio.

„Nustačius 8 cm inksto naviką centrinėje inksto dalyje, kito pasirinkimo nebuvo – reikėjo šalinti inkstą, – sako NVI Onkourologijos skyriaus vedėjas dr. Albertas Ulys. – Inkstų navikas tokiame jauname amžiuje nėra labai dažnas atvejis. Iki 40 m. amžiaus gyventojų grupėje 2012 m. ši diagnozė buvo nustatyta 10 vyrų ir 4 moterims.“

„Šiuo atveju su kolegomis labai kruopščiai aptarėme pacientės būklę ir operacijos apimtį, – pasakė gydytojas onkourologas P. Bosas. – Atliekant laparoskopiją per natūralias angas labai svarbu ir trokarų įvedimas, ir organo pašalinimas. Mes laparoskopiškai atliekame mažai traumuojančias operacijas ir tada iškyla klausimas, kaip pašalinti tą organą su naviku. Ar galime panaudoti natūralias angas? Taip, bet labai svarbu yra laikytis visų onkologinei operacijai keliamų reikalavimų, kad navikinės ląstelės neišsisėtų po organizmą. Anksčiau galima būdavo pjūvį daryti bikinio zonoje, o šios sėkmingai atliktos operacijos metu buvo pašalintas inkstas su naviku iš viso be jokio matomo pjūvio.“

Pasak operavusio gydytojo onkourologo P. Boso, aiškiai pagerinti funkciniai rodikliai. „Maždaug 2,5 val. trukusios operacijos akivaizdūs privalumai visi yra pacientės naudai, – sako gydytojas onkourologas P. Bosas. – Šiuo atveju neabejotinas kosmetinis laimėjimas – rando nematyti iš viso ir tikrai niekas net negalės įtarti, jog jaunai moteriai atlikta inksto pašalinimo operacija. Taip pat sutrumpėjo pooperacinis periodas, nereikėjo malšinti po operacijų būdingo skausmo.“

Laparoskopinę operaciją per natūralias angas atlikęs gydytojas onkourologas Paulius Bosas yra sukaupęs nemažą laparoskopinių operacijų patirtį – yra atlikęs daugiau nei pusę tūkstančio laparoskopinių prostatos, inksto pašalinimo operacijų.

NVI Onkourologijos skyriuje per pusmetį padaryta didžiulė pažanga laparoskopinėje chirurgijoje. Labai geri laparoskopijos metodu atliktų 45 radikalių prostatektomijų rezultatai, pradėtos daryti ypač sudėtingos inksto rezekcijos. „Gruodžio 1 d. atlikta pirmoji Lietuvoje cistoprostatektomija suformuojant ortotopinę šlapimo pūslę“, – pasakė dr. A. Ulys.

Pasaulyje šiuo metu vystoma vadinamoji NOTES laparoskopijos sritis. Tai laparoskopinės per natūralias organizmo angas atliekamos operacijos, kai į pilvo ertmę patenkama punktuojant makštį, skrandį, tiesiąją žarną, šlapimo pūslę. Atlikus tokias operacijas nelieka į akį krentančių randų, šios operacijos mažiau traumuoja pacientą, mažiau skausmingas pooperacinis periodas.

Pasaulyje tokios operacijos yra atliekamos. Europoje pirmoji tokia operacija šalinant inkstą su naviku atlikta 2009 m. Ispanijoje. Lietuvoje pirmasias laparoskopines operacijas per natūralias angas atliko LSMU Kauno klinikose prof. Mindaugas Jievaltas.

Tarp keleivių vežamų daiktų – ir „pilstukas“, ir uogienė

Oro uostas, nuotr. FreepikOro uostas, nuotr. Freepik

Lietuvos oro uostai per metus aptarnauja daugiau nei 4 mln. keleivių. Skirtingose pasaulio šalyse nuskambėję incidentai lėmė, kad griežtesne kontrole teko pasirūpinti ir Lietuvos oro uostams. Aviacijos saugumu besirūpinantys Lietuvos oro uostų ekspertai sako, kad keleiviai vis geriau įsisąmonina draudžiamų vežti daiktų sąrašus, tiesa, pažeidimų vis dar pasitaiko.

Dažniausia kliūtis – skysčiai

„Vis dar pasitaiko įvairiausių situacijų – nuo keleivių rankiniame bagaže norinčių vežtis šovinius, tiesa, tai dažniausiai būna medžiotojai, iki uogienių. Keleiviai vežasi viską, ką tik galima įsigyti parduotuvėje ar pasigaminti. Būna, kad sulaikomas skystis neoriginaliame įpakavime, labai primenantis „pilstuką“ ir neaiškaus stiprumo, o vežtis registruotame bagaže galima tik skysčius, kurie neviršija 70 proc. laipsnių stiprumo. Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių, ir tai turbūt yra dažniausia kliūtis, sutrukdanti keleiviams greitai praeiti saugumo patikrą“, – sakė Lietuvos oro uostų saugos ir saugumo departamento direktorius Linas Saukaitis.

Skysčio apribojimai buvo įvesti 2006 m., kai Jungtinėje Karalystėje buvo sulaikyta teroristų grupė, kurios nariai planavo susprogdinti orlaivius, panaudojant skystus sprogmenis.

„Siekiant apsaugoti keleivius, ES įvestos skysčių ribojimo taisyklės, kurios tebėra taikomos visiems, vykstantiems iš ES, Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostų į visus paskirties oro uostus. Tokios pačios skysčių draudimo taisyklės taip pat galioja daugelyje pasaulio šalių.“, – sakė L. Saukaitis.

1-2 asmenys per mėnesį

Pasak L. Saukaičio, per mėnesį pasitaiko 1-2 keleiviai, kuriems neleidžiama skristi dėl girtumo.

„Ne paslaptis, kad nuolat pasitaiko atvejų, kai vienas ar kitas keleivis bando nevykusiai pajuokauti arba, būdamas neblaivus, kelia grėsmę aplinkiniams. Be to, reikia atkreipti dėmesį, jog už tuos pačius pažeidimus skirtingose šalyse numatytos skirtingos baudos. Viskas priklauso nuo pažeidimo. Juk keleivis gali užsitraukti ir baudžiamąją atsakomybę, o tada jam jau gresia reali laisvės atėmimo bausmė. Asmuo, apsvaigęs nuo alkoholio, skrydžio metu gali kelti grėsmę sau ir kitiems. Todėl linkėtume keleiviams atsakingiau pažiūrėti į kelionę ir išvengti nereikalingų nepatogumų“, – sakė L. Saukaitis.

Gali uždrausti

L. Saukaitis priminė, kad jogurtas, sultys ir visi kiti skysčiai, vežami rankiniame bagaže turi būti ne didesnės kaip 100 ml talpos taroje bei lengvai tilpti į ne didesnį nei 1 litro talpos maišelį, kurį galima gauti Lietuvos oro uostuose.

„Taip pat, rankiniame bagaže draudžiama gabenti konservuotus produktus skysčių pavidale – negalite gabenti uogienių, marinuotų ir raugintų daržovių. O štai medų vežtis galite. Kietą maistą iš esmės leidžiama gabenti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.“, – sakė L. Saukaitis.

Sekite reikalavimus

Visame pasaulyje aviacijos saugumo reikalavimai nuolat atnaujinami atsižvelgiant į įvairiose situacijose kilusias problemas. L. Saukaitis patarė prieš kelionę pasidomėti ir šalies, į kurią vykstama, saugumo padėtimi -šią informaciją galima rasti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos internetiniame puslapyje.

„Civilinės aviacijos saugumą Europos Sąjungoje (ES) reglamentuoja tam tikri ES aktai. Vadovaujantis jais, visoms šalims narėms galioja vienodos saugumo užtikrinimo taisyklės, Lietuvai – taip pat. Tačiau kai kurios šalys, tarp jų ir nepriklausančios Bendrijai, gali taikyti ir papildomus reikalavimus. Tarkim, skrendant į Jungtinius Arabų Emyratus, negalima vežtis gyvūnų, į Izraelį ir JAV – negalima gabenti mėsos, į Islandiją – rūkytų mėsos gaminių“, – aiškino L. Saukaitis.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2015 metus jie aptarnavo 4,2 milijono keleivių ir 50 tūkstančių skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų skraido 59 kryptimis į 50 miestų 26 šalyse Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina 7 užsakomųjų skrydžių bendrovės. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.

Patvirtinta: „Planeta Žemė II“ populiaresnė nei realybės šou „X faktorius“

Snow Leopard - Uley, Ladakh, India„Planet Earth II“ nuotr.

„BBC“ patvirtino faktą, jog Anglijoje pirmos trys dokumentinės laidos „Planeta Žemė II“ serijos pritraukė daugiau 16-30 metų amžiaus žiūrovų, nei realybės šou „X faktorius“.

Laidos pasakotojas David Attenborough visus nuopelnus, dėl antrojo laidos sezono sėkmės, atiduoda patobulėjusioms technologijoms bei muzikai.

Žemiau pateiktas šios laidos vaizdo įrašas, kuriame gyvatės vejasi naujagimę iguaną, praėjusį mėnesį sudrebino internetą ir labai prisidėjo prie laidos reklamavimo.

Pagal sunnyskyz.com informaciją

Jaudinanti akimirka: aklas vyras po dešimties metų vėl pamato savo žmoną

Sustabdytas vaizdo medžiagos kadrasSustabdytas vaizdo medžiagos kadras

Dalykus, kurie mums yra įprasti, savaime suprantami, dažnai esame linkę nuvertinti. Dažnai apie tai, kaip gera yra turėti galimybę vaikščioti, kalbėti, regėti, žmogus susimąsto tik netekęs, kurios nors iš jų.

Žemiau pateiktas vaizdo įrašas primena, kodėl kasdien reikia būti dėkingam už tai, ką turi ir džiaugtis paprastais, bet neįkainojamais dalykais. Vaizdo medžiagoje klinikos „Mayo Clinic“ aklas pacientas pirmą kartą išbando specialius akinius, kurie leidžia jam pamatyti savo žmoną po daugiau nei dešimtmetį trukusios pertraukos. Vyro reakcija – nepakartojama! Iš pradžių jis aplinkiniams pradeda aiškinti, ką ir kaip mato, o vėliau ir jis, ir jo žmona bei kiti patalpoje esantys žmonės susigraudina. Be galo graži bei jaudinanti akimirka!

10 dalykų, kuriuos daro finansiškai sėkmingi žmonės

Nuotrauka We heart itNuotrauka We heart it

Žvilgtelėjus į finansiškai sėkmingą žmogų, dažnai visi nuopelnai priskiriami likimui: gimė po laiminga žvaigžde, atsidūrė tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku, tačiau retas, kuris pagalvoja, kad finansinė nepriklausomybė – tai ilgo ir sunkaus darbo rezultatas. Žinoma, nereikia atmesti tam tikrų elgesio dalykų, kurie šiuos žmones atveda tiesiausiu keliu į pasisekimą. Anot specialistų, finansiškai sėkmingi žmonės dažniausiai būna itin pozityvaus mąstymo optimistai, aplink save buriantys tokius pat pozityvius ir sėkmingus žmones. Šie žmonės visada prisiima atsakomybę, nekaltina kitų, vengia aukos vaidmens ir pan. Sėkmė užkoduota mumyse, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į mūsų pačių elgseną.

1. Finansiškai sėkmingi žmonės negaišta laiko prie televizoriaus.
2. Išlaidų prioritetas – investicijos į verslą, mėgstamą veiklą.
3. Šie žmonės niekada nebūna aukos vaidmenyje.
4. Jie taupo ir vengia skolinti.
5. Dėl susidariusių situacijų niekada nekaltina aplinkinių.
6. Visus pirkinius planuoja iš anksto.
7. Jie nėra tik vartotojai, jie kuria dalykus už kuriuos kiti žmonės pasirengę sumokėti pinigus.
8. Jie įsitikinę, jog švietimas – vienas svarbiausių žmonijos dalykų.
9. Jie dirba viršvalandžius.
10. Jie myli savo darbą.

Pora laukė 70 metų, kad įsiamžintų vestuvinėse nuotraukose

Nuotrauka Lara CarterNuotrauka Lara Carter

Kai Ferris ir Margaret Romaire tuokėsi, nebuvo nei mobiliųjų telefonų, nei sociallinių tinklų nei grotažymių. 1946 – ųjų lapkričio 24 -ąją vestuvių ceremonija truko vos penkiolika minučių, o priėmimas vyko Margaret tėvų namuose. Kadangi niekas neturėjo fotoaparato vestuvių akimirkos taip ir liko neįamžintos. Praėjus 70 metų anūkė Amanda sugalvojo šią klaidą ištaisyti ir su fotografe Lara Carter surengė nepakartojamą fotosesiją.

Įžymybių pusė, kurios jūs dar nematėte

Jaunos Lisa Kudrow Jennifer AnistonJaunos Lisa Kudrow Jennifer Aniston

Internete dažniausiai paplinta tik redaguotos, surežisuotos, fotosesijose darytos įžymybių nuotraukos. Todėl dažnai tenka išvysti tik vieną šių asmenybių pusę. Dažniausiai tą, kurią jos pačios nori rodyti. Tačiau kartais nutinka taip, kad net tų garsenybių, kurios atrodo „šaltos“ ir „užsidariusios“, nuotraukos su nuoširdžiomis emocijomis išlenda į viešumą. Taigi pateikiame galeriją nuotraukų, kuriose įžymybės pavaizduotos su nesuvaidintomis emocijomis:

1. 4 metų amžiaus Barack Obama su savo seneliu paplūdimyje

2. Meryl Streep Niujorko metro traukinyje 90-taisiais

3. 26 metų amžiaus viceprezidentas Joe Biden

4. Gillian Anderson serialo „X failai“ (angl. „X-Files“) filmavime

5. 13 metų amžiaus Justin Timberlake ir 14 metų amžiaus Ryan Gosling 1994 metais

6. Penkiolikos metų amžiaus Eva Mendes, beimant autografą iš septyniolikos metų amžiaus Alyssa Milano

7. Audrey Hepburn Paryžiuje 60-taisiais, filmuojant romantinę komediją „Kaip pavogti milijoną“ (angl. „How To Steal A Million“)

8. David Duchovny

9. 7 metų amžiaus George Clooney su savo šeima 1968 metais

10. Clint Eastwood, važinėdamasis riedlente Romoje 1965 metais

11. 3 metų amžiaus Robert De Niro su savo tėčiu 1946 metais

12. Tobey Maguire ir Leonardo DiCaprio

13. 9 metų amžiaus Drew Barrymore, pridegdama Stephen King cigaretę

14. Jack Nicholson su padidinamuoju stiklu 1986 metais

15. 14 metų amžiaus Brad Pitt su savo krepšinio komanda „Cherokee Rejects“ 1977 metais

16. 20 metų amžiaus Bob Marley savo vestuvių dieną 1966 metais

17. Sylvester Stallone ir Arnold Schwarzenegger 1990 metais Kanų kino festivalyje

18. Greg Orme, Kelli Allman, Barack Obama ir Megan Hughes per savo išleistuves 1979 metais

19. Jaunos Lisa Kudrow, Jennifer Aniston ir Courteney Cox

20. Paul Newman ir Clinton Eastwood Arizonoje, prie motelio 1972 metais

21. Kompiuterio pagalba nuspalvinta Albert Einstein nuotrauka, kurioje jis leidžia laiką Long Ailende, Niujorke 1939 metais

22. „The Rolling Stones“ grupės narys Keith Richards, Tina Turner ir David Bowie Niujorke 1983 metais

23. 30 metų amžiaus Meryl Streep ir 8 metų amžiaus Justin Henry dramos „Kramer prieš Kramerį“ (angl. „Kramer vs. Kramer“) filmavime 1979 metais

24. John Lennon ir Yoko Ono Kanuose 1971 metais

25. Kate Moss ir Johnny Depp prie savo namo paradinių durų 1994 metais

Pagal boredpanda.com informaciją