Kas tu: optimistas, realistas ar pesimistas?

Norint greitai perprasti, kokiomis savybėmis pasižymi optimistai, pesimistai ar realistai, sakoma, jog optimistas tunelio gale mato šviesą, pesimistas – tamsą, o realistas atvažiuojantį traukinį. O ką tunelio gale matote Jūs? Priklauso nuo daugelio aplinkybių? Manote turintis ir optimisto ir persimisto savybių? Portalas powerofpositivity.com identifikacijai į pagalbą pasitelkia stiklinės principą.

Jei šiame paveikslėlyje Jūs matote stiklinę pusiau pilną – Jūs optimistas/ė.

Amerikos mokslininkai priėjo išvadą, kad studentai optimistai mokosi geriau už aukštesnio intelekto studentus pesimistus. Optimistai lengviau daro karjerą, nes emociškai tam nusiteikę ir ne taip skausmingai išgyvena nesėkmes. Optimistai itin patrauklūs kitiems ir atviri visam supančiam pasauliui. Šie žmonės visame kame įžvelgia gerus dalykus pvz. praradęs devynis milijonus iš dešimties, optimistas džiaugsis, kad dar liko vienas milijonas.

Jei stiklinę matote pusiau tuščią – Jūs pesimistas/ė.

Pesimistai sutelkia dėmesį į save ir savo problemas, izoliuojasi ir įsijaučia į niūrias emocijas. Pesimistai su savimi elgiasi blogai. Pesimistai sau sako: „Tau nepavyko“, „Tu kvailas“,  „Tau negali pasisekti“, „Tu nesugebėsi“. Toks pat jų požiūris į kitus, gyvenimą, ateitį – „viskas blogai“, „nieko gero“. Pesimistinė nuostata išsakyta ir Merfio dėsniuose, kurių pagrindinis leitmotyvas yra, kad jei gali nutikti kas nors negera, tai būtinai ir nutiks. Šiandien blogai? Nesijaudink! Ryt bus dar blogiau.

Jei stiklinė jums tuo pačiu ir pusiau pilna, ir pusiau tuščia – Jūs realistas/ė.

Tai praktiško, dalykiško požiūrio į gyvenimą žmogus, kurio veikla paremta blaivia mąstysena. Nutikus problemai, realistas remiasi principu: jei yra problema, yra ir jos sprendimas.

 

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.