• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Kauno rajonas primena Šiaurės Korėją?

Valerijus Makūnas, LSDP nuotr.Valerijus Makūnas, LSDP nuotr.

Antradienio pavakarę į Aleksandro Stulginskio universiteto stadioną susirinko tūkstančiai žmonių, kurie patogiai įsitaisę ant pievutės dalyvavo „Laisvės piknike“. Vienas pagrindinių renginio iniciatorių – žurnalistas Andrius Tapinas. Žmonės susirinko ne tik pabūti gamtoje, bet taip pat ir pasiklausyti muzikos bei išgirsti įvairių pasisakymų apie laisvę.

Idėja surengti grandiozinį laivės renginį kilo po to, kai A. Tapinas ruošėsi susitikti su Ringaudų (Kauno r.) gyventojais, tačiau tokiam susirinkimui nebuvo skirtos patalpos.

Kauno rajono meras V. Makūnas išplatino komentarą „Laisvės pikniko“ tema

„Piliečiai turi teisę kritikuoti valdžią, ir tai yra sveikos visuomenės požymis. Todėl idėja surengti „Laisvės pikniką“ yra sveikintina iniciatyva. Apgailestauju tik dėl to, kad pretekstu padiskutuoti apie laisvę tapo nemalonus incidentas. Esu tiesiogiai išrinktas meras, todėl jaučiu atsakomybę už tai, kas vyksta Kauno rajone. Didelėje savivaldybėje visko pasitaiko, o neklysta tik tas, kas nedirba. Dėl incidento su kultūros darbuotoja viešai atsiprašiau.

Būtų gerai, kad tokie festivaliai vyktų ne rinkimų kampanijos metu ir tarnautų visuomenei, o ne vienai ar kelioms prie renginio prisišliejusioms partijoms. Taip pat norėtųsi viešojoje erdvėje matyti mažiau įžeidinėjimo, smerkimo, žeminimo, daugiau konstruktyvių siūlymų.

Politikams turi būti taikomi didžiausi reikalavimai, tačiau atsakomybę privalome jausti kiekvienas. Žurnalistai taip pat. Gerbiu Andrių Tapiną, todėl nustebau, kad šioje istorijoje net nebuvo pamėginta išklausyti kitą pusę, nors to reikalauja žurnalistų etikos pradžiamokslis.

Pastebėjau, kad net dabar, vykstant „Laisvės piknikui“,  žiniasklaidos priemonėse vis dar tvirtinama, esą konfliktas įvyko todėl, kad „socialdemokratas V. Makūnas uždraudė A. Tapinui suteikti patalpas.“ Atsakingai pareiškiu, kad ši informacija neatitinka tikrovės.

Dar daugiau, viešojoje erdvėje skleidžiamos žinios, neva Kauno rajonas – vos ne Šiaurės Korėja. Ar taip yra iš tiesų? Nuo diktatorių žmonės bėga, o į Kauno rajoną noriai keliasi jaunos šeimos, net nespėjame statyti vaikų darželių. Kauno rajone, skirtingai negu visoje Lietuvoje, gyventojų skaičius sparčiai didėja. Ketvirtus metus esame geriausiai įvertinti ir pagal savivaldybių indeksą. Tai gal ne taip jau čia viskas baisu?“ – rašo V. Makūnas.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>