• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Keli patarimai, kaip išlaikyti vėsią kūno temperatūrą karščiausiomis vasaros naktimis

freepik.com nuotr.freepik.com nuotr.

Nors ši vasara į Lietuvą didelių karščių kol kas neatnešė, jiems pasiruošti niekada nėra per anksti. Kad ir kokia palaima vasariški, šilti orai bebūtų, kai smogia tikra karščio banga, mūsų miegas tikrai nepasidaro kokybiškesnis. Jei Jūs, kaip ir didelė dalis žmonijos populiacijos, leidžiate karštas vasaros naktis prakaituodami ir niekaip negalėdami gerai išsimiegoti, tada šie patarimai, kaip išlaikyti vėsią kūno temperatūrą karščiams užgriuvus, gali Jums padėti.

Sušaldykit savo patalynės užvalkalus

Jei jaučiate, kad Jūsų oda tokia karšta, jog ant jos būtų galima išsikepti pusryčius, tada ar yra geresnis būdas atsivėsinti, nei miegoti ant šaltos, kaip ledas patalynės? Paimkite patalynės užvalkalus, sumeskite juos į maišą ir įdėkite juos į šaldiklį dešimčiai minučių prieš einant miegoti.

Atvėsinkite ventiliatoriaus pučiamą orą

Gali būti, kad jaučiatės taip, lyg Jūsų ventiliatorius nieko daugiau nedaro, tik sklaido karštą orą po kambarį (gali būti, kad taip ir yra, tai priklauso nuo to, kokį ventiliatorių įsigijote). Tačiau, jei priešais jį padėsite dubenį šalto vandens ar ledo kubelių, ventiliatorius surinks drėgmę ledui tirpstant ir išsklaidys ją, vietoj karšto oro, po patalpą.

Sudrėkinkit lovą

Nepriimkite to per daug tiesiogiai, bet lengvas patalynės sudrėkinimas taip pat gali padėti geriau išsimiegoti. Kalbame ne apie antklodžių mirkymą, nes tai, tikriausiai, būtų nepatogu ir sugadintų Jūsų čiužinį. Iš tikrųjų, norint apsaugoti čiužinį, geriausia būtų patiesti vieną ar du rankšluosčius po drėgnomis antklodėmis.

Palįskite po šaltu dušu 

Prieš pat einant miegoti, išdrįskite nusiprausti po šaltu dušu. Po to, jei neturite noro, galite nesišluostyti ir iš karto eiti į lovą. Tai padės Jums jaustis gaiviau, o vėsus ventiliatoriaus pučiamas vėjelis tik dar labiau atgaivins.

Miegokite ant grindų 

Kuo aukščiau miegosite, tuo bus karščiau. Jei tik yra būdas miegoti kuo arčiau grindų, taip ir padarykite! Net jei antklodė ir lies žemę.

Ištraukite visus kištukus 

Vistiek turėtumėte tai daryti dėl saugumo ir mažesnių mokesčių už elektrą, bet dėl viso pikto įsitikinkite, kad išjungėte visus elektros lizdus, kuriuos tik galite. Kiekvienas iš jų tik skleis daugiau karščio Jūsų namuose. Miegokite su išjungta šviesa, kadangi kiekviena lemputė sukuria neįsivaizduojamą kiekį karščio.

Pagal metro.co.uk informaciją

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>