• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Ko Lietuvai trūksta iki kito „Silicio slėnio“?

Klaviatūra, freeimages.com nuotr.Klaviatūra, freeimages.com nuotr.

Daugiau nei pusė Lietuvos IT sektoriaus atstovų mano, kad po dešimties metų mūsų šalis taps IT paslaugas teikiančia milžine. Anot jų, jau šiandien veikiantys pagalbiniai ir palaikomųjų IT darbų centrai, turėtų pasipildyti šimtais naujų darbuotojų bei apskritai naujomis įmonėmis ir centrais. Tačiau daugumos IT rinkos dalyvių nuomone kol kas galimybei turėti Lietuvoje „Silicio slėnį“ trukdo mūsų šalies dydis, išteklių bei pajėgumų trūkumas ir daugybė kitų nepalankių veiksnių. Tai parodė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas IT sektoriaus reputacijos tyrimas.

„Nors viešojoje erdvėje dažnai girdime liaupses Lietuvos IT specialistams, paties IT sektoriaus nuomone, talentingų, kūrybiškų ir aukštos kvalifikacijos žmonių, kurie galėtų kurti inovatyvius IT produktus, mūsų šalyje labai trūksta. Prie tokių vertinimų, daugelio tyrimo dalyvių nuomone, prisideda ir dabartinė situacija, kai didžiausias dėmesys valstybės mastu yra skiriamas būtent paslaugų centrams steigti ir plėsti“, – sako TNS LT vyr. projektų vadovė Jurgita Račkytė-Vilimė.

Tyrimo dalyviai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų persiorientuoti į intelektinę IT pusę įmanoma, bet bus sudėtinga. Tam reikia ne tik pavienių IT bendrovių indėlio, bet ir akademinės bendruomenės, valstybės pagalbos. IT rinkos dalyviai įvardino, kad šiandien Lietuva yra smarkiai orientuojama koncentruotis būtent į paslaugų ir pagalbinius centrus. Šiai krypčiai ieškoma investuotojų, ugdomi specialistai, sudaromos palankios verslo sąlygos.

IT sektoriaus reputacijos TRI*M tyrimas buvo atliktas 2015 m. rugpjūčio – rugsėjo mėn. Iš viso buvo apklausta 1017 Lietuvos verslo įmonių, valstybinių ir viešųjų įstaigų, Lietuvos žiniasklaidos atstovų ir tinklaraštininkų, Lietuvos studentų ir asociacijos INFOBALT narių.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>