• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Ko reikia sėkmingiems santykiams?

Sėkmingi santykiai, nuotr. FreepikSėkmingi santykiai, nuotr. Freepik

Anot psichologų, žmogus nelaimingas, jei jam nesiseka santykiai. Jis gali būti daug pasiekęs: turėti tobulą karjerą, namus, bet jei nebus sėkmingų santykių, jis jausis nevykėliu ir nevisaverčiu. Taigi, gali turėti viską apie ką svajojai, bet jei neturi artimo žmogaus, draugo – nesijauti pasiekęs svajonę. Keletas patarimų, ką daryti, kad santykiai būtų sėkmingi:

Pirmas dalykas – reikia bendrauti. Bendrauti nuoširdžiai: išsakyti džiaugsmus, skausmus, svajones, priekaištus, paskatinimus, baimes. Dar svarbiau tinkamai išklausyti ir tinkamai suprasti, ką norima pasakyti. Dažnai žmonės nesusikalba, nes girdi, ką nori girdėti, o ne tai, kas yra sakoma.

Antras dalykas  – jausmai ir emocijos. Juos reikia jausti ir atpažinti. Neišjausti, nesuprasti jausmai neleidžia bendrauti, laisvai kvėpuoti, veikti. Jautiesi sutrikęs ir pasimetęs. Išmokime pažinti ir jausti. O pažinus su tuo gyventi. Pykti, liūdėti, nusivilti, bijoti, džiaugtis yra normalu.

Dažniausiai neišverktos ašaros kyla dėl nepažintų jausmų ir neišsakytų žodžių. Mes bijome būti silpni, nes mus nuskriaudė, nepavyko, ką kiti pagalvos. Bijom įžeisti, nes negražu, nemandagu, taip negalima. Kodėl? Ir ar tikrai? Tikrai neskatiname keiktis, muštis ar grasinti. Viską galima gražiai ir konstruktyviai išspręsti – kaip sakoma „taip kaip suaugę“.

Neišverktos ašaros gali būti ir iš laimės – nereikia bijoti parodyti laimės ir labai svarbu kitu žmogumi nuoširdžiai pasidžiaugti.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>