• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Kodėl vaikai tampa nevaldomi ir neklusnūs?

Suirzęs vaikas, nuotr. FreepikSuirzęs vaikas, nuotr. Freepik

Priežastys, kodėl mokyklose vaikai būna neklusnūs, nepagarbūs, agresyvūs ir žiaurūs, yra aiškios. Tai niekam ne paslaptis. Kaip teigia John Grey knygoje „Vaikai kilę išdangaus“, dėl namuose patirtos agresijos bei grasinimų berniukai tampa pernelyg aktyvūs ir nebeįstengia susikaupti (tai dabar vadinama dėmesio deficito sutrikimu). Mergaičių agresyvumas atsisuka prieš jas pačias, virsdamas menka savigarba ir mitybos sutrikimais.

Jei apsilankytumėte bet kuriame kalėjime, sužinotumėte, jog visi be išimties smurtininkai vaikystėje buvo žiauriai baudžiami. Jų patirtos skriaudos nė kiek ne menkesnės už tas, kurias padarė savo aukoms. Nereikia nė kalėjimų arba psichologinės konsultacijos kabinetų: milijonai žmonių kenčia nuo depresijos, nerimo, apatijos ir kitų emocinių sutrikimų todėl, kad buvo auklėjami baime.

Yra ir kita medalio pusė. Daug vaikystėje nuoskaudas patyrusių tėvų apsisprendė niekuomet nemušti, nežeminti ir nebausti savo vaikų. Jie suprato, kaip tai neveiksminga, ir, norėdami būti geresni tėvai, taip nesielgė.  Bėda ta, kad jie nežinojo, kaip senuosius baimės metodus pakeisti naujais, pagrįstais meile.  Nenorėdami savo vaikų drausminti – juos išlepina. Toks požiūris taip pat neveiksmingas. Baimės metodus pakeitus efektyvesniais, poveikis bus teigiamas. Nors šiandien vaikų poreikiai kiti, jiems vis dar reikia, kad vadovautų tėvai. Antraip, kad ir kaip mylėtumėte savo vaikas, jis taps nesuvaldomas.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>