Kokius ligos simptomus slepia plaukų būklė

Vienas iš gražiausių žmogaus išvaizdos bruožų – sveiki ir prižiūrėti plaukai. Nesvarbu, vyras ar moteris, tačiau  plaukus prisižiūri ir juos puoselėja kiekvienas. Tačiau verta žinoti, kad mūsų plaukų būklė gali daug pasakyti apie mūsų sveikatą. Tad jei pastebite, jog pastaruoju metu plauko struktūra, galvos oda, pasikeitė, arba sulaukiate kitų nemalonumų, nedelsiant kreipkitės į medikus.

  1. Ploni ir sausi plaukai. Sausi plaukai dažnai atsiranda dėl nuolatinio džiovinimo ar plaukiojimo baseine. Tačiau dažnai tai gali reikšti suaktyvėjusią skydliaukę ir jos veiklą. Kiti požymiai taip pat būtų : svorio priaugimas, nuovargis, padažnėjęs pulsas.
  2. Pleiskanos. Neretai pleiskanos signalizuoja apie netinkamą galvos odai produktą. Jis gali sausinti bei dirginti. Tačiau gali būti, kad dėl nusilpusios imuninės sistemos jums išsivystė galvos pleiskanojimas. Kurį gydyti gali tik gydytojų paskirti medikamentai.
  3. Plaukų slinkimas. Nors kas dieną mūsų plaukų iškrenta po 100 – 150, verta sunerimti, jei plaukai ne iš šio, nei iš to pradeda slinkti kuokštais. Jei patyrėte daug streso, ar nerimo darbe, ar jus supančioje aplinkoje, tai irgi pateisinama. Tačiau jei taip nebuvo, galite pasikonsultuoti su gydytoju dėl galimo cukrinio diabeto. Stipriai slenkantys plaukai praneša būtent tokį signalą.
  4. Plaukų slinkimas, paliekantis plikus galvos plotus. Jei jums ne tik slenka plaukai tačiau ir neatauga, bei palieka tuščią skalpą, gali būti, jog jūsų hormoninė sistema šiu metu itin sutrikusi. Žinoma, jei giminėje yra tendencija pamažu plikti, tai reiškia ne ligą, o genetiką.

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.