• Šiandien yra: Sekmadienis, gruodžio 11, 2016

Komiteto pirmininkė D. Mikutienė: valstybė turi kompensuoti meningokoko infekcijos vakcinų vaikams išlaidas

Dangutė Mikutienė, Facebook nuotr.Dangutė Mikutienė, Facebook nuotr.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybinę ligonių kasą dėl galimybės kompensuoti meningokoko infekcijos skiepų vaikams išlaidas.

Specialistų teigimu, skiepai – vienintelė galimybė nesusirgti meningokokine infekcija, imuniteto įgyjimui vaikams reikalingos 2–3 vakcinos dozės. „Visi tėvai nori apsaugoti savo vaikus, tačiau skiepų kaina yra didelė ir prieinama ne kiekvienai šeimai, ypač auginančiai daugiau vaikų, todėl, manyčiau, valstybė turi prisidėti prie šių vakcinų kompensavimo, o tėvai patys nuspręsti skiepyti savo vaikus ar ne“,  –  teigė D. Mikutienė.

Atsižvelgiant į sergamumą meningokoko infekcija Lietuvoje, jos sukeliamas pasekmes, specialistų rekomendacijas, skiepų kainą, pasiūlyta Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei ligonių kasai apsvarstyti galimybę vakciną nuo meningokoko infekcijos įtraukti į Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Pritarus šiam pasiūlymui, vaikai būtų skiepijami nemokamai.

Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis ar pūlingas meningitas. Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Lietuvoje kasmet fiksuojama iki 80 meningokoko infekcijos atvejų. 2015 metais Lietuvoje užfiksuoti 74 meningokoko infekcijos atvejai, iš jų 7 pasibaigę mirtimi, o  šiais metais jau registruota 10 meningokoko atvejų, iš jų 2 pasibaigę mažamečių vaikų mirtimi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>