• Šiandien yra: Antradienis, gruodžio 6, 2016

Lietuvą pasiekė sezoninio gripo vakcina

Gydytoja, freepik.com nuotr.Gydytoja, freepik.com nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad 2016-2017 metų gripo sezonui skirta vakcina ,,Influvac“, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui jau pristatyta į Lietuvą.

Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims:

65 metų ir vyresniems asmenims;nėščiosioms;asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

ULAC duomenimis, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2016-2017 metų gripo sezonui nupirko 110 000 dozių vakcinos. 2016 metų rugsėjo 23 dieną į Lietuvą įvežta 60 000 dozių, o likusį  kiekį – 50 000, planuojama įvežti šių metų spalio 3 -7 dienomis.

Nuo rugsėjo 26 dienos vakcina pristatoma į Asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šią savaitę planuojama pristatyti gripo vakciną į Vilniaus miesto ir rajono,  Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Ukmergės, Šiaulių, Akmenės, Naujosios Akmenės, Biržų, Pasvalio ASPĮ.

ASPĮ sąrašą ir planuojamų paskiepyti asmenų skaičių 2016-2017 metais galite rasite čia.

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Parengė Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Asta Skrickienė.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>