• Šiandien yra: Sekmadienis, gruodžio 11, 2016

Lietuva šalinama iš 2017-ųjų Europos čempionato (papildyta)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, nuotr Wikimedia CommonsLietuvos vyrų krepšinio rinktinė, nuotr Wikimedia Commons

Kaip skelbia portalas krepsinis.lt, Lietuva yra šalinama iš 2017-ųjų Europos čempionato. Sprendimas priimtas po to, kai Lietuvos klubai pasirinko Eurolygos ir Europos taurės turnyrus, o ne pačios FIBA organizuojamą Čempionų lygą.

Laiško, informuojančio apie pašalinimą iš Europos čempionato, sulaukė dar keturiolika nacionalinių federacijų. Tarp jų – stipriausios žemyno komandos: Graikija, Rusija, Ispanija, Bosnija ir Hercegovina, Slovėnija, Juodkalnija, Serbija, Kroatija, Italija, Izraelis, Makedonija, Lenkija, Turkija.

Laiške taip pat pažymima, jog turint įrodymų, kad laiške pateikti faktai (dalyvavimas Eurolygos ir Europos taurės turnyruose), yra neteisingi, iki balandžio 20-tos dienos galima juos pateikti. Deja, Lietuvos krepšinio federacijos posėdis numatytas tik balandžio 26-ąją dieną, kai FIBA duotas terminas jau bus pasibaigęs.

Laiško pavyzdį galite rasti čia.

Anot, LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Špoko, kol kas niekas rinktinės iš 2017 m. Europos čempionato nepašalino. Iš esmės FIBA atsiųstame laiške nėra nieko naujo, ko „FIBA Europe” nebuvo skelbusi anksčiau. Vienintelis skirtumas, kad laiške pateiktoje formuluotėje nebėra teiginio, apie tai, kad sankcijos gali būti taikomos tik tuo atveju, jei bet kuris klubas žais ir Eurolygos organizuojamame Europos taurės turnyre, ir savo šalies nacionaliniame čempionate.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>