• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Lietuvos motociklų lenktynių čempionatas įsibėgėja: maratonas keliasi į Estiją

Šarūnas Pladas, Facebook nuotraukaŠarūnas Pladas, Facebook nuotrauka

Praėjusį savaitgalį „Bikernieki“ trasos kompleksas Rygoje minėjo savo 50-ities metų jubiliejų kartu su Lietuvos ir Latvijos šalių motociklų plento čempionatais. Latvijoje įvyko trečiasis Pretendent klasės ir antrasis Lietuvos čempionatų etapai.

Savaitgalio lenktynėse dalyviai galėjo iš naujo džiaugtis jau 50 metų egzistuojančia trasa: varžybos ir treniruotės vyko greitesne, automobilių sportui skirta konfigūracija. Tiesa, nuolat naujinama trasa leido džiaugtis ne tik nebandytais ganėtinai greitais posūkiais, bet ir nauja danga bei stabdymo zonomis, taip užtikrinant tiek dalyvių saugumą, tiek malonumą teikiantį važiavimą. Renginiu džiaugėsi beveik 40 profesionalių lenktynininkų iš 4 šalių. Tiesa, nors renginio „vinis” ir turėjo būti Latvijos čempionatas, didžiąją dalį dalyvių sudarė Lietuvos motociklų sporto entuziastai.

Šį sezoną motociklistų nelepinančios oro sąlygos varžybų tvarkaraštį pakoregavo ir Latvijoje: visa naktį pralijęs lietus diktavo sąlygas ir sekmadienį- dėl stipraus lietaus teko stabdyti laisvąsias treniruotes. Tačiau, šį sezoną gamtos siautėjimo jau užgrūdinti motociklistai nepasidavė: visos planuotos varžybos – įvyko, o trasoje buvo užfiksuotas ir naujas rekordas.

Trasos rekordą pagerino Maris Dankerts, kovodamas dėl pirmosios vietos su Andrejs Grinbergs. Tiesa, nors dalyviai varžėsi ir skirtingose klasėse, važiavimai buvo ganėtinai panašūs: Latvijos sportininkai ratas po rato gerino trasos rekordą, kol, galiausiai, patirtis A.Grinbergs padėjo ir jis kirto finišo liniją pirmasis. Tačiau trasos rekordas ir liko Maris Dankerts žinioje – rato įveikimo laikas vos 1.23,725 minutės. Trečiąja vieta po važiavimo džiaugėsi lietuvis Evaldas Mikutis, tuo pačiu užsitikrinęs pirmąją vietą Lietuvos čempionato Superbike klasėje. B1200 klasėje lyderio pozicija Lietuvos čempionate galėjo džiaugtis Mindaugas Nemunis (Klaipėdos motosporto klubas „ATVMONSTRAI“, Suzuki GSXR 1000), antrąja vieta vos keliomis dešimtosiomis sekundės dalimis nuo jo atsilikęs Kęstutis Stankūnas („Adrenalino centras“, Yamaha R1) ir trečią vietą pelnęs Audrius Žukaitis („Adrenalino centras“, BMW S1000RR).

Supersport ir B600 klasės važiavimuose Lietuvą atstovavo du lenktynininkai ir vienos komandos draugai Tauras Norkūnas ir Šarūnas Pladas. Ženkliu skirtumu nuo konkurentų atsiplėšęs pirmąją vietą tiek savo važiavimo metu, tiek bendrai Lietuvos čempionato įskaitoje, užsitikrino Šarūnas Pladas, taškus renkantis Supersport klasėje.

Trečiasis Pretendent klasės etapas sėkmingiausias buvo Tadui Paulikui („Klaipėdos motosporto klubas „ATVMONSTRAI” komanda), tapusiam vienvaldžiu lyderiu savo klasėje – visų trijų įvykusių etapų metu, jis džiaugėsi pirmąja vieta. Antroji vieta teko Ovidijui Vitaičiui, atstovaujančiam „ODM” komandą. Pergalė jam leido grėsmingai priartėti prie čempionato lyderių bendroje įskaitoje. Trečiasis finišo liniją kirto čempionato debiutantas Vytautas Lozoraitis („Navas Racing Club” komanda).

Lenktynių kalendorius Lietuvos motociklistams greitai atostogų nežada. Jau sekantį savaitgalį sportininkai dalyvaus ketvirtajame Pretedent ir trečiame Lietuvos čempionatų etapuose, įvyksiančiuose didžiausios šiais metais motociklų fiestos metu. Visi sporto fanai, propaguotojai ir patys sportininkai iš mažiausiai penkių šalių rinksis Pernu, Estijoje, „Auto24Ring” trasoje. Čia žiūrovus pasitiks ilgas čempionatų bei lenktynių serijų sąrašas, tarp kurių – ir didelio populiarumo sulaukusi „Sidecar” motociklų serija.

Daugiau apie įvyksiantį renginį – „Auto24ring” trasos internetiniame puslapyje www.auto24ring.ee

Daugiau apie Lietuvos čempionato įskaitas, vykstančius etapus bei planuojamas treniruotes – organizatorių internetiniame puslapyje www.nrc.lt.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>