• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Lygios teisės?

Gėjų tortasGėjų tortas

 

Netrukus po to, kai pernai JAV įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas, šalį sukrėtė skandalas: į teismus kreipėsi pasipiktinę gėjai, kuriems nepavyko užsisakyti vestuvinio torto krikščioniams priklausančiose konditerijos įmonėse. Pastarųjų savininkai aiškino, kad skanėsto su užrašu „Už gėjų santuoką“ (Support Gay Marriage) gamyba prieštarauja jų įsitikinimams. Vis dėlto teismai nusprendė, kad verslo savininkai negali atsisakyti aptarnauti teisėto kliento pageidavimo ir kepėjai bylą pralaimėjo.

Paskatintas šių įvykių krikščionis aktyvistas Bilas D. sugalvojo paskambinti į gėjams draugišką kepyklą Denverio valstijoje ir užsakyti tortą su Biblijos ištrauka, vadinančia homoseksualius santykius „baisia nuodėme“. Nė viena kepykla nesutiko įvykdyti užsakymo; daugelis kepėjų numesdavo ragelį prieš tai nepasikuklindami skambinusį apšaukti vaizdingais epitetais.

Kai Bilas D. kreipėsi į teismą dėl savo pažeistų teisių, jo ieškinys buvo atmestas, motyvuojant tuo, kad pageidautas užrašas pasižymėjo „žeminančia kalba arba vaizdiniais“. Bilo D. eksperimentas parodo, kad šiame tolerancijos amžiuje lygios galimybės galioja ne visiems, kad ir kokie teisėti būtų jų pageidavimai.

Parengta pagal: Lifesitenews.com

Telegrama.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>