• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Makiažo meistrė Gritė Maruškevičiūtė-Tamošiūnė: „Gražu, kai bet kokio amžiaus moterys puošiasi“

Gritė mama Inga ir močiutė, organizatorių nuotr.Gritė mama Inga ir močiutė, organizatorių nuotr.

Brandaus amžiaus modeliai nuotraukose. Per penkiasdešimtį perkopusios moterys ant podiumo. Panašu, skriejantys metai ne tik nebegąsdina, bet ir kviečia vis daugiau kalbėti apie brandų grožį. Kaip jį paryškinti? Ir kaip neatrodyti juokingai? Gauti atsakymus į šiuos klausimus bus galima jau kitą savaitgalį, balandžio 8-10 vyksiančioje 23-ojoje tarptautinėje grožio industrijos parodoje „Pelenė 2016“. Savo žiniomis čia dalinsis „Mis Lietuva 2010“ konkurso nugalėtoja, vizažo meistrė, SLA akademijos įkūrėja Lietuvoje Gritė Maruškevičūtė-Tamošiūnė.

Gritė sako, kad brandaus amžiaus sulaukusios moterys dažnai puola į kraštutinumus: arba nesidažo visai arba savo veidą ryškina kaip dvidešimtmetės. „Metams bėgant, produktų kiekis turėtų mažėti, moterys turėtų investuoti į odą, ją lepinti, o ryškias spalvas jos kosmetinėje turėtų pakeisti klasikinės, ne tokios ryškios“, – svarbiausias brandaus amžiaus makiažo taisykles dėsto meistrė ir priduria, kad konsultacija su profesionalu niekuomet nepamaišys.

Prestižinės „SLA Academy Paris“ mokymuose nuolat dalyvaujanti ir pati mokymus Lietuvoje rengianti Gritė džiaugiasi, jog pastaruoju metu į jos paskaitas užsuka vis daugiau vyresnio amžiaus moterų. „Jaunų merginų rinka jau seniai persotinta, o nuogas kūnas nieko nebestebina, – įsitikinusi. – Tik labai graži mergina fotosesijoje ar reklaminėje nuotraukoje nieko nereiškia, vis dažniau norima, kad kalbėtų akys, žvilgsnis. O kalbėti gali tik išgyvenimų patyrusios moters akys“.

Rengti mokymus ir sukurti brandžios moters makiažo fotosesiją meistrę įkvėpė močiutė. „Mano senelis jai  yra padaręs staliuką su veidrodžiu ir krėslą. Dažnai matydavau močiutę sėdinčią prie veidrodžio ir ryškinančią savo lūpas ciklameno spalvos lūpų dažais. Plaukus ji susiraitydavo ir pasipuošdavo net tuomet, kai važiuodavome į sodą. Man gražu, kai bet kokio amžiaus sulaukusios moterys puošiasi“, – pasakoja savo šeimos moterų tradiciją.

Apie brandžios moters makiažą pastaruoju metu Gritė daug girdėjo ir iš „SLA“ akademijos Paryžiuje įkūrėjo Serge Louis Alvarezo. Jis tikina, kad metams bėgant makiažo taisyklės privalo keistis. „Jei penkiasdešimties sulaukusios moterys dažysis taip pat, kaip dvidešimtmetės, tikrai neatrodys jauniau, atvirkščiai – toks makiažas jas dar labiau pasendins, – sutinka ir „SLA“ akademijos Lietuvoje įkūrėja. – Metams bėgant makiažo priemonės turi šviesėti, jokių juodų, tamsiai pilkų atspalvių“.

Prie žilų plaukų Gritė siūlo derinti melsvai pilkus akių šešėlių, blakstienų tušo, akių pieštuko atspalvius. Lūpas gražu dažyti ryškiai raudonais dažais – nuo šaltos raudonos, ciklamenų iki šilto koralinio atspalvio.

 Gritės Maruškevičiūtės-Tamošiūnės makiažo patarimai brandaus amžiaus moterims 

Kuo mažiau makiažo.

Makiažo bazė – itin lengva, drėkinanti, su šviesą atspindinčiomis dalelėmis, kurios vizualiai pakelia raukšles,  iliuminuoja odą, ją skaistina.

Šešėlius, akių ir antakių pieštukus rinkitės kuo švelnesnių atspalvių, geriausia – žemės spalvų.

Jokių dūminių makiažų, kurie visiškai nedera brandžioms moterims.

Dieną turite atrodyti gaivi ir išsimiegojusi, todėl nėra tikslo ryškinti veido bruožus, užteks drėkinančios pudros, akių pieštuko ir lūpų dažų.

Vakare akcentuokite akis ir lūpas, o ne antakius. Ryškūs antakiai – sendina.

Blakstienų tušą rinkitės piką, rudą, tamsiai mėlyną, baklažano spalvos, tik ne juodą.

Gritės mamai Ingai – 51-eri. „Ji myli žmones, mėgsta natūralias šypsenas, emocijas, skanų maistą, gamtą, gėles ir kartais jogą, – taip apie ją parašė savo feisbuko paskyroje ir pridėjo. – Būdamos jaunos, būkime ir protingos, supraskime, kad priauginti plaukai, per kuriuos vyras net negali paglostyti mūsų galvos, nes įstringa pirštai, helurono ar botulino injekcijos, kurias dažniausiai visi pastebi, spalvotos linzės, kurios slankioja ant akių obuolių, nepadarys mūsų laimingesnėmis ar gražesnėmis. Mylėkime gyvenimą, mylėkime save. Kur kas gražesnė besijuokianti moteris, kad ir su mimikos raukšlėmis, nei lygia veido oda, bet suakmenėjusiomis emocijomis“.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>