• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Mokslininkai atrado vaikų ląsteles gyvenančias motinų smegenyse

Smegenys (nuotr. commons.wikimedia.org)Smegenys (nuotr. commons.wikimedia.org)

Ne paslaptis, kad motiną su vaiku jungia ypatingas ryšys.  Tačiau naujausi tyrimai rodo, jog fizinis ryšys tarp jų yra kur kas gilesnis nei manyta.

Chimerizmas – tai medicinos terminas, reiškiantis kelių skirtingų organizmų ląstelių egzistavimas viename organizme. Būtent mažo lygmens chimerizmas, vaiko ląstelių egzistavimas motinos organizme, mokslininkų manymu, yra svarbi jungiamoji moters ir vaiko grandis.

Fizinis vaisiaus susijungimas su motina vyksta per placentą. Per ją atliekama maisto medžiagų, dujų ir atliekų apykaita. Tačiau per placentą nuolatos juda ir įvairios ląstelės, kurios vėliau įsikuria daugelyje kūno organų, pavyzdžiui, plaučiuose, skydliaukėje, raumenyse ar širdyje. Tai gali turėti didelį poveikį, pradedant audinių regeneracija ir apsauga nuo vėžio ir baigiant imuniteto sutrikimais.

Individualių ląstelių integravimasis svetimame organizme yra tikrai neįtikėtinas reiškinys, tačiau visai neseniai pastebėta, jog dalis jų pasiekia net smegenis, pradeda sėkmingai jose funkcionuoti ir gali išgyventi net kelis dešimtmečius. Vis dar neaiški biologinė šio reiškinio esmė, tačiau šių ląstelių mažiau randama Alzhaimerio liga segančių moterų smegenyse, taigi ląstelės gali daryti įtaką smegenų sveikatai.

Ši nauja idėja gali atverti duris naujiems gydymo metodams ir įvairiems praktiniams pritaikymams. Taip pat tai mums visiems primena, kad kiekvienas organizmas yra skirtingas ir unikalus, bet kartu ir fiziškai persipynęs su šalia esančiais organizmais.

Parengta pagal Scientific American

Šaltinis: telegrama.lt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>