• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Mokslininkai įrodė – tėvystė suteikia vyrams naujų galimybių

Tėtis ir sūnus (nuotr. freeimages.com)Tėtis ir sūnus (nuotr. freeimages.com)

 

Tėvystė gali paversti nesocialius jaunus vyrus į atsakingus piliečius,  teigia Viktorijos universiteto Velingtone (Victoria University of Wellington, Naujoji Zelandija) viešosios politikos profesorius dr. Garetas Raučas (Gareth Rouch).

Atlikdamas tyrimą, dr. Raučas  analizavo darbininkų klasės šeimas Vairarapos (Wairarapa) regione, kurioms didelę įtaką padarė visuotinis nedarbas 1980-1990 m. Iki to laiko neturėję vaikų jauni vyrai teigė, kad nemato jokios teigiamos perspektyvos siekiant ekonominės gerovės ir todėl dėjo itin mažai pastangų, kad įgautų daugiau įgūdžių ir geriau apmokamą darbą. Jie teigė, jog net norėtų būti mirę, kai sulauks dvidešimties.

Šie vyrai pripažino, kad tapimas tėvais pakeitė jų požiūrį į gyvenimą. Tėvystė suteikė jiems naujų vilčių, naujų įkvėpimų tobulėti ir keisti savo gyvenimo bei darbo įpročius vardan vaikų, su kuriais juos siejo itin glaudus emocinis ryšys. Kaip teigia tyrimą atlikęs dr. Raučas, tapę tėvais, šie jauni vyrai pajunta savo tikrąją vertę, naujai pamato savo ateities galimybes, įgauna naują socialinį statusą bei pojūtį, jog yra atsakingi už savo šeimos gerovę ir tai tampa nauju jų gyvenimo varikliu siekiant tobulėjimo.

 

Parengta pagal: Sciencealert.com

 

Telegrama.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>