• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Mokslininkai paaiškino keistą dėsningumą: susituokę žmonės dažniau nugali vėžį

Santuoka (freeimages.com)Santuoka (freeimages.com)

 

Santuokos ir vėžio ryšiui nustatyti atliekami tyrimai jau kuris laikas rodo, kad susituokę sergantieji išgyvena ilgiau. Naujausiais tyrimais aiškinama – kodėl. Anot tyrėjų iš Fremonto vėžio prevencijos instituto Kalifornijoje ir San Diego universiteto medicinos mokyklos (JAV), ilgaamžiškumo faktorius santuokoje suveikia ne dėl pinigų ar ekonominio statuso, bet asmeninio ir emocinio palaikymo iš sutuoktinio.

Tyrime „Santuokinio statuso ir ekonominių resursų įtaką gyvenimui, susirgus vėžiu“ sutiko dalyvauti net 783167 vėžiu sergantys pacientai. Jo rezultatai publikuoti Amerikos vėžio draugijos žurnale. Mokslininkai nustatė, kad nevedusių vyrų mirties tikimybė pradėjus sirgti yra 27% didesnė, nei vedusių, o neištekėjusių moterų – 19%.

Viena iš tyrimo vadovių, dr. Scarlett Lin Gomez komentavo: „mūsų tyrimai pateikia įrodymų, jog socialinė parama, o ne ekonominė padėtis, yra esminis veiksnys“.  Šie vėžio pacientų tyrimai dar kartą patvirtina vis patikimiau atrodantį teiginį, jog santuoka pagerina žmonių sveikatą ir gerovę.  Vis dėlto, susituokusiems svarbu nepamiršti, kad vien santuokos pažyma jų neišgelbės: ilgam ir kokybiškam gyvenimui reikia ilgalaikės meilės, rūpesčio ir paramos vienas kitam.

Parengta pagal: Lifesitenews.com

Telegrama.lt informacija

Žymos:,

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>