Mokslininkai patvirtino: moterys priverčia vyrus pamesti galvas

 

Queenslando universiteto tyrimų duomenimis, gražių moterų buvimas netoliese gali paskatinti vyrus prarasti visą savo atsargumą.

Šiam tyrimui profesorius Bill von Hippel ir doktorantūros studentas Richard Ronay pasitelkė eksperimentą su vyrais riedlentininkais ir nustatė, kad jie prisiėmė kur kas daugiau rizikos, kai buvo stebimi patrauklios moters, nei kai šalia buvo vyras.

Padidėjęs rizikos prisiėmimas lėmė gražesnius pasirodymus, tačiau kartu ir kur kas daugiau kritimų, kuriuos būtent ir fiksavo tyrimų komanda.

Komanda taip pat fiksavo testosterono kiekį sportininkų seilėse ir pastebėjo, jog padidėjęs rizikos prisiėmimas buvo sukeltas pakilusio šio hormono lygio. O testosterono lygis, savo ruožtu, šoko į viršų netoliese esant patraukliai moteriai.

Pasak tyrėjų, šie rezultatai paremia evoliucinę teoriją dėl vyrų rizikingumo.

„Istoriškai vyrai nuolat varžėsi vienas su kitu dėl prieigos prie vaisingų moterų ir šių varžybų nugalėtojų genai būdavo perduodami į ateities kartas. Rizikos prisiėmimas būtų buvęs ypatingai vertinga šių varžytuvių strategija“, – teigia profesorius von Hippel.

„Mūsų rezultatai demonstruoja, jog fizinis rizikos prisiėmimas gali būti suprantamas kaip hormonais maitinama geros sveikatos reklama, nukreipta į potencialius partnerius, ir taip pat kaip aiškus jėgos, puikios formos signalas potencialiems konkurentams.“

„Tačiau kiti fizinės rizikos prisiėmimo pavyzdžiai, lemiantys ankstyvas vyrų mirtis, pavyzdžiui, pavojingas vairavimas ir fizinė agresija, taip pat gali sietis su testosterono kiekio padidėjimu, sukelto netoliese esančios patrauklios moters.“

Parengta pagal: Sciencealert.com

Telegrama.lt informacija

 

 

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.