• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Mokslininkai sunerimę: modernus karjeros planavimas ignoruoja žmogaus biologiją

Motina (nuotr. freeimages.com)Motina (nuotr. freeimages.com)

 

Andrologijos profesorius Alanas Pacey (Allan Pacey) iš Šefildo Universiteto Jungtinėje Karalystėje (JK – toliau) pastebi, jog besikeičiant šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdui ir šeimos pagausėjimą nukeliant po trisdešimties, žmogaus organizmo funkcijos, deja, nesitaiko prie šio pokyčio. Profesorius pabrėžia, kad vyro ir moters lytinė sveikata ryškiai skiriasi. Vyras gali būti vaisingas iki gilios senatvės (Čarlis Čaplinas tapo tėvu būdamas net 73 metų), o štai moters galimybės šioje srityje kur kas labiau ribotos.

„Daugumoje išsivysčiusių visuomenių vyrai ir moterys susilaukia vaikų būdami vis vyresnio amžiaus. JK vidutiniškai tėvais tampama virš trisdešimties ir kasmet ši amžiaus riba slenkasi tolyn. Dėl to ateityje daugeliui porų noras pagaliau susilaukti vaikų gali kirstis su biologinėmis galimybėmis,“ sako prof. A. Pacey.

Atkeldamos kūdikio susilaukimą neribotam laikui, šeimos net nesitiki, kad gali būti per vėlu. „Apie karjeros planavimą žmonės mokosi ir mokykloje ir universitetuose, deja, beveik nekalbama apie savo kūno ir biologinių procesų vietą tame planavime. Tai, mano manymu, yra labai didelė švietimo sistemos spraga,“ teigia profesorius.

Parengta pagal: Telegraph.co.uk

Telegrama.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>