• Šiandien yra: Sekmadienis, gruodžio 11, 2016

Nėštumo metu mamos prisilietimas vaikui reikšmingesnis net už balsą

Nėštumas (nuotr. freeimages.com)Nėštumas (nuotr. freeimages.com)

 

Naujausi tyrimai patvirtina tai, ką besilaukiančiosios žinojo jau ištisus amžius – jų vaikams patinka, kai mama glosto pilvą. Škotijos Dandžio universiteto (University of Dundee) mokslininkai echoskopu fiksavo kūdikių elgesį jų mamoms skaitant pasakas, glostant sau pilvus bei, kaip kontrolinį testą, tiesiog ramiai gulint. Kaip ir buvo tikėtasi, besivystantys kūdikiai reagavo ir į motinų balsus, ir lytėjimą, tačiau į lytėjimą reaguota stipriau.

Tyrėjai konstatuoja, kad kūdikiai valingai kontroliuoja savo reakciją į išorinius stimulus ir tai geba daryti anksčiau nei manyta. Vaisiaus rankų, galvos bei burnos judesiai parodo, kad vaikas bando užmegzti kontaktą su mama, tėčiu ar kitais šeimos nariais.  Kita vertus sumažėjęs judrumas girdint mamos balsą gali rodyti ne pasyvumą, bet atidumą, bandymą įdėmiai klausytis mamos žodžių.

Tiesa, toks galimas ryšys dar turi būti įvertintas tolimesniais tyrimais, kurie tikrai bus atliekami.

Parengta pagal: Lifesitenews.com

Telegrama.lt informacija

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>