• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

NPD didėja iki 310 eurų, pasirašytas politinis susitarimas dėl pabėgėlių

Eurai, nuotr. FreepikEurai, nuotr. Freepik

Antradienį, gegužės 31 d.,  LR Seime įvyko valdančiosios koalicijos politinė taryba, kurioje nuspręsta neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) padidinti iki 310 eurų ir taip sumažinti darbo apmokestinimą bei padidinti Lietuvos žmonių pajamas.

Didesnis NPD bus taikomas nuo 2017 m. sausio 1 d. Paskaičiuota, kad vidutinės vieno dirbančio, kuriam pritaikomas NPD, pajamos į rankas per mėnesį didės apie 17 eurų, dar labiau pajamos didės tiems, kurie augina vaikus.

„Kartu su koalicijos partneriais nutarėme, kad šiuo metu svarbiausia didinti realias žmonių pajamas. NPD padidinus iki 310 eurų žmonės galės patys spręsti, kaip išleisti savo pinigus – pramogoms, maistui ar kitoms būtinoms prekėms bei paslaugoms.  Džiaugiamės, kad buvo rastas sprendimas, kuris padidins realias žmonių pajamas, tačiau Darbo partija ir toliau sieks, kad NPD didėtų iki minimalaus atlyginimo dydžio, kad žmonių pajamos didėtų dar labiau“, – sakė Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Susitikimo metu taip pat aptarti PVM mažinimo klausimas maisto produktams bei pasirašytas politinis susitarimas dėl politikos pabėgėlių klausimu.

Dėl lengvatinio PVM mokesčio maisto produktams valdančioji koalicija susitarė grįžti rugsėjo mėnesį, kuomet bus aiškesnė situacija dėl kitų metų biudžeto.

„Noriu pabrėžti, kad Darbo partijos netenkina PVM mažinimo klausimas maisto produktams nukėlimas rudeniui. Manome, kad jau dabar turi ir gali būti priimti sprendimai, kurie galėtų realiai sumažinti maisto kainas Lietuvoje. Ir toliau sieksime, kad šis klausimas nebūtų pamirštas ir nustumtas. Maisto kainos Lietuvoje privalo mažėti, valstybė gali tam padaryti įtaką,“ – įsitikinęs V. Mazuronis.

Politinis susitarimas dėl politikos pabėgėlių klausimu pagaliau pasirašytas po ilgų svarstymų tarp koalicijos partnerių. Susitarime konstatuojama, kad šiuo metu ES taikoma prievartinė pabėgėlių perkėlimo sistema ydinga ir neteisinga, tiesiogiai daranti žalą ES bendrystei. Sutarta, kad būtų pasiekta, jog tokius svarbius susitarimus su ES, kaip pabėgėlių perkėlimas, ateityje turėtų priimti visas Seimas, Lietuvos žmonių išrinkti atstovai, o ne pavieniai ministrai ar pareigūnai.

Žymos:,

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>