• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Pabėgėliai iš Sirijos padeda Europiečiams suprasti, ką jiems teko išgyventi

imageimage

Šiuo metu 37 jauni žmonės iš 6 ES šalių, įskaitant ir porą pabėgėlių iš Sirijos, gilinasi į priverstinės migracijos temą tarptautiniuose jaunimo mainuose “Forced 2 Move”. Jaunimo mainus organizuoja VšĮ “Nectarus” (www.nectarus.lt), o juos remia ES programa “Erasmus+”.

Du pabėgėliai iš Sirijos Amer al Shwekani ir Nader Alazmeh atvyko kartu su Raudonojo Kryžiaus jaunimo grupe iš Magdeburgo, Vokietijos. Kartu su jaunimu iš Lietuvos, Graikijos, Kipro, Kroatijos ir Lenkijos, jaunimo mainų dalyviai Vilniuje darė interviu su vietos gyventojais apie jų požiūrį į migraciją ir pabėgėlių situaciją. Grupė šeštadienį taip pat susitiko su Gabriele Tervidyte, daug dirbančia su vaikais ir jaunimu Palestinoje bei Odilija Guntoriūte, kuri savanoriavo ir padėjo naujai atvykstantiems pabėgėliams Lesbo saloje, Graikijoje.

Nuo birželio 14 iki 24 d. mokymų centre “Daugirdiškės” ir Daugirdiškių kaimo apylinkėse (Elektrėnų sav.) jaunimo grupė vykdo praktines veiklas, kurios padeda suprasti kaip žmonės migruoja, kodėl jie priversti keisti savo gyvenamąją vietą, kaip tokie žmonės jaučiasi ir kaip jiems galima padėti. Šiandien dalyviai kalbėjosi su Sirijoje dirbusiu karo žurnalistu internetinės konferencijos metu.

Tarptautinei grupei taip pat labai svarbu išgirsti Lietuvos žmonių poziciją bei įtraukti juos į pokalbius šia tema. Projekto “Forced 2 Move” organizatoriai kviečia vietos gyventojus, žurnalistus bei politikus atvykti į atvirą diskusiją “People Forced to Move – do we accept or reject them?“ (Priversti bėgti – įsileisti ar atstumti?), kuri vyks birželio 22 dieną, 15 valandą Trakų raj. savivaldybės didžiojoje salėje, Vytauto g. 33.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>