• Šiandien yra: Penktadienis, gruodžio 2, 2016

Penki santykių etapai: kodėl dažniausiai sustojama trečiame etape?

Senjorai, nuotr. Freepik.comSenjorai, nuotr. Freepik.com

Garsus amerikiečių psichologas Džedas Daimondas (angl. Jed Diamond) 40 metų tyrė porų santykius ir pateikė išvadas, jog daugeliui porų pavyksta atrasti tikrąją meilę, bet tik nedaugeliui pavyksta išlikti kartu visam laikui. Paprastai jie sustoja trečiajame santykių etape. Koks jis ir kodėl būtent šiame? Prieš atsakant į šį klausimą, pirmiausia apžvelkime visus penkis santykių etapus.

Pirmasis etapas – įsimylėjimas.

Tai etapas, kai pora tarsi stabtelti po laimės hormonų debesimi iš kurio pasiutusiai lyja. Šiame etape partneris idealizuojamas, jis neturi jokių trūkumų ir tikimasi, jog jis pateisins visas jūsų viltis. Įsimylėjimas vienas gražiausių satykių etapų, būtent tada pilve ima plazdėti drugeliai, o pokalbiai telefonu ištisas valandas tampa įprastu reikalu.

Antrasis etapas – tapimas pora

Šiame etape partneriai pradeda vienas kitą geriau pažinti, o jausmai tampa stipresni. Tai vienybės ir džiaugsmo metas, kada dar stipriau įsitikinama, jog tai tikrai tas žmogus su kuriuo norisi praleisti visą likusį gyvenimą.

Trečiasis etapas – nusivylimas

Laikas, kada visos viltys ima pamažu blėsti. Pradedama baimintis dėl jausmų, kad vieną dieną jie gali visiškai išsisklaidyti. Partneris tampa nuspėjamu ir kai kurie dalykai jame jus netgi pradeda erzinti. Vis džniau kyla noras atitrūkti nuo santykių ir pabūti kitoje aplinkoje. Šis etapas yra tikrų tikriausias išbandymas, nes nusisvylimas dažnai užvaldo tiek protą tiek širdį. Tampa sunku nuo šių jausmų atsiplėšti ir žengti į sekantį etapą.

Ketvirtasis etapas – tikrosios, neblėstančios meilės sukūrimas

Tik tie, kurie kantriai kartu išbūną trečiąjį etapą įgauna galimybę kurti tikrosios meilės ryšį. Šiame etape suvokiamas tikrasis partneris, pastebimi jo trūkumai, silpnybės, bet tai santykiams nebetrukdo. Pamilstama besąlygiškai ir atvirai.

Penktasis etapas – kartu imate keisti pasaulį

Tik tuomet, kai išmokstama įveikti visus nesutarimus ir atrandamas stirpus tarpusavio ryšys, galima imtis veikti kartu. Paprastai poros atranda vieninga kryptį, kuria juda, o tai su kiekviena diena dar labiau stiprina judviejų santykius. Tik tuomet, kai įžengiama į penktąjį etapą galima drąsiai sakyti, kad tai tas žmogus su kuriuo noriu praleisti visą likusįjį gyvenimą. Penki etapai – nedaug, tereikia sukaupti jėgas atrasti ryžto ir ištverti trečiąjį etapą.

Pagal menalive.com

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>