• Šiandien yra: Sekmadienis, gruodžio 11, 2016

Pirma taurė nuo 10-os. Nejau tai suveiks?

Alkoholis. A. Karčiausko nuotr.Alkoholis. A. Karčiausko nuotr.

„Ministrų kabinetas iš esmė pritarė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pasiūlytiems Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams, leidžiantiems alkoholiniais gėrimais prekiauti nuo 10 iki 22 valandos“, – taip vakar teigta Vyriausybės išplatintame pranešime.

Nepraktikuojantiems priminsime, kad dabar butelaitį vieno ar kito gėralo galime nusipirkti nuo 8-os valandos ryto. Ar tai padės? Na, ar išgelbės mus tai nuo alkoholizmo ?

Prisiminkite ankstesnį mūsų Vyriausybės vadovo pasiryžimą apriboti prekybą alkoholiu maisto produktų parduotuvėse. Kažkodėl nepavyko. Idėja numirė. Sakysite, kad tai sukels nepatogumų padoriems piliečiams, įsigeidusiems vakarienę pagardinti buteliu portugališko „Vinho Verde“ ar dar kokio gėralo? Šių eilučių autorius perka vyną vakare, kuris po darbų dažnai žiūrinėja vynų lentynas prekybos centruose. Bet girtuoklių skaičiaus tai gi nesumažins.

Veiksmas būtų paprastas. Pritaikyti norvegišką schemą, kai alkoholiu prekiaujama tik specializuotose parduotuvėse. O dabar? Tik šiek tiek reveranso šešėliui.

Visur, ir versle, ir politikoje sprendžiant problemą yra brėžiamos ilgalaikių tikslų gairės. O tuomet, pagal šiuos ilgalaikius tikslus, ieškoma pačių efektyviausių sprendimų. Tačiau apie ilgalaikius tikslus Premjeras nekalba. Sprendžiant girtuoklystės problemas jis apsiriboja tik „reikia kažką daryti“ lygio pastabomis. 8 ar 10? Mielieji, na koks gi skirtumas…

Almantas Karčiauskas www.telegrama.lt

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>