• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 3, 2016

„Praliek kraujo” – Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos dailininkų sąjunga kviečia aukoti kraujo meno kalbaLietuvos dailininkų sąjunga, bendradarbiaudama su Všį „Nacionalinis kraujo centras“ inicijavo analogų Lietuvoje neturintį, tarpsektorinį bendradarbiavimą skatinantį projektą „Praliek kraujo“. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulio sveikatos sektoriuje siekiama, jog jau 2020 m. kraujas būtų aukojamas tik neatlygintinai. Lietuvoje dėl įvairių  priežasčių dar nėra susiformavusi pakankama praktika aukoti kraują, šią sferą supa daugybė keisčiausių mitų bei su realybe jokio ryčio neturinčios informacijos.

Naudojantis profesionalaus meno priemonėmis (menine kūryba) siekiama edukuoti visuomenę apie neatlygintiną kraujo donorystę, griauti su ja susijusius mitus, skatinti empatijos jausmą, žadinti visuomenės sąmoningumą, kurti bendrą kultūros ir sveikatos sričių gerovę.

Pirmoji šio projekto akcija įvyko pirmadienį, Kauno muzikiniame sodelyje. Mobilioje „Nacionalinio kraujo centro“ palapinėje buvo galima ne tik paaukoti kraujo, bet ir stebėti šalia viešai vykusią meninę akciją. Menininkė Židrija Janušaitė atliko performansą, kuris traukė daugelio praeivių akį. Pati kūrėja sakė, jog jai kraujo tema yra labai artima, kadangi ji pati dirba kūdikių reanimacijoje, tad puikiai supranta, kodėl reikia aukoti kraują. Taip pat prie Nacionalinio kraujo palapinės tapė visas būrys jaunųjų tapytojų: Donara Manukian, Lina Morkūnaitė-Vilkelienė, Šarūnas Juknys, Gabrielė Penčylaitė, Marius Kamorūnas, Ieva Ripinskaitė.

Šioje akcijoje taip pat dalyvavo ir menininkus palaikė Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė bei Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė, kuri pati akcijos metu neatlygintinai paaukojo kraujo. „Meno kalba yra universali, tad ji yra puikiausias įrankis ieškant dialogo su visuomene“, – sako Edita Utarienė.

„Labai svarbu naikinti visuomenėje įsigalėjusius mitus, susijusius su kraujo donoryste ir tai daryti nėra lengva, tačiau tuo pačiu ir džiaugiausi, jog vis daugiau žmonių supranta aukojimo naudą bei tikisi, jog šios akcijos nešama žinutė pasieks dar daugiau Lietuvos žmonių“, – sako NKC vadovė Joana Bikulčienė.

Kita meninė akcija įvyks Rūdiškių miesto derliaus šventėje šį sekmadienį (rugsėjo 18 dieną), kur bus galima ne tik neatlygintinai paaukoti kraujo, bet ir stebėti kuriančius menininkus, su jais diskutuoti bei patiems kūrybiškai prisidėti prie akcijos įgyvendinimo. Gruodžio 14 dieną vyks paroda, kurios metu menininkai pristatys savo darbus.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>